• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
18 Aralık 2015 Cuma

Paralel muhalefet!

Bundan 2 yıl önce birilerinin iddia ettiği gibi, AK Parti-cemaat arasındaki bir kavga değildi 17-25 Aralık sivil darbe girişimi. Aradan geçen süre, sorunun ne kadar vahim olduğunu ortaya koydu. Gerçekler netleşmeye başladıkça, baş edilmesi çok güç olan, ancak mücadele edilmesi gereken bir terör örgütü çıktı karşımıza.

Örgüt şeması, finansal kaynakları, lideri, hedefleri bir bir döküldü ortaya ‘paralel örgüt’ün. Karşımızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ele geçirmeye çalışan çok sinsi bir örgüt duruyordu. Bunu sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda da hedefledikleri tespit edildi.

MAĞDURDAN ŞİKAYET YOK

Yazının başında söyledim; bu örgütle mücadelede bir anlık zaaf, herhangi bir adım dahi kabul edilemez. Ancak, bugünkü tabloya baktığımızda, mücadelenin topyekûn yapıldığını söylemek mümkün değil. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, sayıları çok fazla olmayan siyasiler ve bürokratlarla birkaç gazeteci.

Rakamlar, bu konuda ne kadar haklı olduğumu ortaya koyuyor. Örneğin; muhalefet partileri... Savcılar, ‘paralel örgüt’ mağduru olan siyasileri bir bir arayarak, ‘şikâyetçi misiniz’ diye sorduğu halde, birkaçı hariç şikâyetçi olan yok.

Merak ettiğim bir diğer konu; iktidar milletvekillerinin durumu!

Kaçı bu örgüte dava açtı veya bu örgütün dava açtığı kaç milletvekili var?

Bunu şundan soruyorum; ‘paralel örgüt’le mücadelede ne yazsak veya ne konuşsak açılan davalarla karşı karşıya kalıyoruz. Sadece şahsımla ilgili açılan davaların sayısı neredeyse 200’ü buldu.
Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu örgüte çok sayıda dava açtığını, birçok davaya da maruz kaldığını biliyorum.

Benimki sadece bir merak!

Bu CHP ne olacak?

Nerede gayrimilli bir durum var, bakıyorsunuz CHP milletvekilleri orada.

Nasıl mı?

Putin’den bile ileri giderek, ‘Türkiye’nin DAEŞ’e sarin gazı sattığını’ iddia eden mi ararsın, bölge halkının evlerini terk etmesine neden olan PKK terör örgütü çok açık olduğu halde, devleti suçlamak için oturma eylemi başlatan HDP’lilerin yanında saf duran mı ararsın, hepsi CHP’den çıkıyor.

Bütün bunlar yaşanırken, ana muhalefet partisinin genel başkanından çıt yok!

Aslında çok şaşırmamak lazım.

Bölgede insanlara hayatı dar eden hendekleri kazanlara ‘arkadaş’ diyebilen bir genel başkandan çok da hareket beklenmez.

<p>Canlı yayında giderek hararetlenen tartışma, tokat ve yumruklarla son buldu.</p><p>Tofilat'a masa

Moldova'da canlı yayında eski diplomatlar yumruklaştı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?