• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
30 Ekim 2014 Perşembe

‘Paralel mide’niz mi var?

Today’s Zaman-Ergun Babahan-Millet Üçgeni

Pensilvanya liderliğindeki ‘paralel örgüt’ün yeni gazetesi Millet yayın hayatına başladı. Aynı zamanda Bugün gazetesinin de sahibi olan Akın İpek’in çıkardığı gazetedeki bazı isimler oldukça ilginç. Bu isimlerin başında da Ergun Babahan geliyor.
Neden mi ilginç?
Her bireyin istediği yerde çalışmasına kimsenin tek bir lafı olamaz. Ancak, o isim 2 yıl gibi bir sürede müthiş bir dönüş yaşıyorsa bunun yazı değeri vardır. İşte Babahan böyle isimlerden biri.
Önce hafızalarımızı tazeleyelim!
2012 yılında kupada Fenerbahçe ile Galatasaray karşılaşıyor. Sarı-Lacivertliler kupayı Galatasaray’a kaptırıyor. Aynı zamanda, günlerce konuşulan, ‘şike davası’ da o dönemin en popüler dosyası. Fenerbahçe’nin şike yaptığına dair belge ve bilgiler havada uçuşuyor. Bu arada, Babahan da ‘paralel örgüt’ün gazetelerinden Today’s Zaman’da yazıyor. Fenerbahçe’nin kupayı kaybettiği gün Babahan hızını alamıyor ve Twitter’da Fethullah Gülen ve cemaate yönelik suçlamalarda bulunuyor. Babahan, şike soruşturmasından sorumlu tuttuğu Gülen ve cemaate yönelik “O kupa Amerika’ya …..” diye yazıyor.
O nokta noktayı özellikle koyuyorum, çünkü Babahan’ın yazdığı o kelimeye bu köşede yer vermem çok yakışıksız olur. Merak eden Google’dan girip bakabilir. Bunun üzerine Babahan, Today’s Zaman’dan kovuluyor. Hatta gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, bu durumu Twitter’dan şöyle duyuruyor: “Sevgili arkadaşlar Babahan’ın TZ’de haftada 2 yazısı yayınlanıyordu… Artık TZ tarihinde kötü bir hatıra olarak kalacağını deklere ediyorum”.
Ve şimdi günümüze gelelim!
Today’s Zaman’dan, Fethullah Gülen’e hakaret ettiği için kovulan Babahan, yayın hayatına yeni başlayan ‘paralel örgüt’ün gazetesi Millet’te başyazar oluyor. İlk yazısında da, Türkiye’yi tek adam yönetimine benzetiyor. 2 yılda nasıl bir dönüşüm yaşadığını merak ettiğim Babahan, daha da ileri giderek, “3-5 kuruş için kalemini, onurunu satan kimilerinin akil diye nitelendirildiği bu dönemde, vasatın hakimiyetine tanıklık ediyoruz. Hepsi efendilerini memnun edip sofradan bir kemik daha kapma keyfinde…” diyerek maksadını aşan seviyesiz cümlelere yer veriyor.
Gelelim sonuca!
İnsana sormazlar mı? Bundan 2 yıl önce ağza alınmayacak hakaretler ettiğin kişinin gazetesinde nasıl yazı yazıyorsun?
Bir diğer soru da gazete yönetimine!
Pensilvanya’daki efendinize küfür eden ve bu nedenle kovduğunuz birini nasıl oluyor da 2 yıl sonra yeni gazetenizde yazdırıyorsunuz? Ne çabuk unuttunuz o günleri?
İnanın bunlara hiç şaşırmıyorum! Bakın daha neler neler göreceğiz?
İçinizde sanırım bir de ‘paralel mide’ var!

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi