• $9,6015
  • €11,2084
  • 553.684
  • 1479.93
11 Ocak 2015 Pazar

Paralel ihanette sınırları aştılar

Türkiye’yi uluslararası arenada zora sokarak ‘teröre destek veren bir ülke’ gibi göstermek için çaba harcayan paralel yapı ABD ve Avrupa’daki elemanlarıyla lobi çalışmaları başlattı.

PARALEL ihanet çetesi kumpasta sınır tanımıyor. Şimdi de Türkiye’yi teröre destek veren ülke olarak göstermek için ihanet hareketine kalkıştılar. Paralel yapı elemanları tüm dünyada, “Dünyada ılımlı İslam biziz. Bu terörü biz bitiririz. Türkiye teröre destek veriyor” diye lobi çalışmasına başladı. Cumhurbaşkanı'nı, Başbakan'ı, bakanları binlerce kişiyi illegal olarak dinleyen ve 17-25 Aralık’ta darbe girişimine kalkan paralel yapı durmak bilmiyor. Yeni hedefleri Türkiye’yi uluslararası arenada zora sokarak teröre destek veren bir ülke gibi göstermek.

‘ILIMLI İSLAM BİZİZ’ YALANI

Paralel yapı ABD ve Avrupa’daki elemanlarıyla lobi çalışmasına başladı. Görüştükleri kişilere, “Dünya da ılımlı İslam biziz. Bu terörü bitirmek için çare bizde” diyen paralel yapının amacı Türkiye’yi teröre destek veren ülke gibi göstermek. Türkiye’yi zora düşürmek için başlatılan çalışmalar dünya çapında organize ediliyor.

İNSANİ YARDIMLARA İFTİRA

Paralel yapı üyeleri Türkiye’nin Irak, Suriye, Mısır’da yaşanan olaylarla ilgili yaptığı insani girişimleri ‘teröre destek’ gibi lanse ediyorlar. MİT TIRları aracılığıyla teröre destek gönderildiği yalanını lobi çalışmalarının bir parçası olarak kullanıyorlar.

Psaki'ye çirkin 'terör' sorusu Paralel yapı elemanından

PARALEL yapının medyadaki elemanları çirkin tezgahın bir örneğini önceki gün ABD’de sergiledi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki’nin Washington’da düzenlediği basın toplantısında, paralel gazeteci, “Halid Meşal’in ziyareti, Türkiye’nin kendisi için terörü destekleyen devletler listesinde bulması tehlikesi taşıyor mu” sorusunu sordu. Pskai ise gazeteciye, “Ben böyle bir sonuç çıkarmaya varmazdım” şeklinde cevap verdi. O gazeteciye soruyu paralel yapının ABD’deki sözcülerinin sordurduğu ortaya çıktı. İstihbarat raporları ise paralel yapının hain işbirliklerini gözler önüne seriyor. Bilgilere göre paralel yapı PKK, DHKP-C ve İsrail ile derin bir işbirliği içerisinde.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi