• $13,5141
  • €15,2808
  • 801.287
  • 1945.07
11 Temmuz 2014 Cuma

Paralel ahlâksız!

17 Aralık’tan sonra kamuoyunun kirli yüzünü öğrendiği ‘paralel yapı’ bir yandan Türkiye Cumhuriyeti’ni zayıflatmaya çalışırken, bir yandan da ahlaksızlıkta sınır tanımıyor. Gözünü kin bürümüş bu kirli yapının unsurları, insanın en kutsal değerlerine saldırmaktan geri durmuyor.
Erdoğan düşmanlığı bunlar için öyle tavan yapmış durumda ki, saldırıyı seviyesizliğe düşürmekten bile imtina etmiyorlar.
Lafı fazla uzatmadan kimsenin unutmayacağı son skandala geçelim!
Bu paralel yapının Today’s Zaman adında bir İngilizce yayın organı var. Başına da, Bülent Keneş diye bir adamı koymuşlar. Bu adam geçtiğimiz günlerde büyük bir terbiyesizliğe imza attı.
Gözünü nefret bürümüş bu zat, Başbakan Erdoğan’a vefat eden annesi üzerinden hakaret edebilecek kadar seviyesizleşti.
Bülent Keneş adındaki bu tetikçi, Erdoğan nefretini, “Bu rezilin muhterem annesi iyi ki bugünleri görmeden vefat etmiş de, nasıl bir evladı olduğunu görme ve kahrolma zulmünden kurtulmuş…” şeklinde kustu.
Peki kimdir bu Bülent Keneş? Gelin biraz da bu zatın gerçek yüzünü görelim!

ŞARON’U ÖVDÜ

Bu isim, Filistin-İsrail çatışmalarında Filistinliler’e karşı giriştiği etnik soykırım ve terör eylemleriyle tarihe karar harflerle kazınan Ariel Şaron için ‘Çığır açan gerçek bir liderdi’ ifadelerini kullandı. Haberin yayınlanmasının ardından gazete bir özür mesajı yayınlamasına karşın, bu ifadeler okuyucuları tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı.

‘GÖLGE CIA İLE ORTAKLIK’

Wikileaks belgelerinde yer alan, ABD Ulusal İstihbarat Örgütü CIA’in en büyük sivil düşünce kuruluşu olarak bilinen ve ‘Gölge CIA’ olarak adlandırılan Stratfor’un yazışmalarında da Keneş’in ismi geçiyor. Yazışmalardan, şirketin Gülen cemaatiyle bir medya ortaklığı için çalıştığı anlaşılıyor. Bu ortaklığın mimarı ise, Stratfor’un Ortadoğu uzmanı ve kıdemli analizcisi Reva Bhalla. Bhalla, Mart 2010’dan itibaren Today’s Zaman’ın Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ile irtibat kurarak, iki kuruma da yakınlaşmaya başlıyor. Yazışmalardan anlaşıldığı kadarıyla, Ağustos 2010’da Stratfor’un Türkiye ile ilgili yayınladığı raporunda Gülen yapılanmasıyla ilgili kısım, görüşmeye katılan gazetecilerin büyük tepkisini çekince, ilişki kopma noktasına geliyor.

KODU ‘TR 303’

7 Haziran 2010 tarihinde CIA’nin sivil kuruluşu Stratfor’un Başkanı George Friedman ile Today’s Zaman’da uzun bir söyleşi yayınlanıyor. 29 Ağustos 2010 tarihinde firmanın Çin uzmanı Jennifer Richmon ile bir söyleşide Keneş’e bir ‘kaynak kodu’ verildiği ortaya çıkıyor. Keneş’in Stratfor’daki kodu TR304. Ancak bu kodun yazışmalarda kullanılmaması da dikkat çekici. Yine Stratfor’un uzmanlarından Emre Doğru tarafından hazırlanan listede Bülent Keneş’in ismi ‘TR 303’ koduyla “Stratfor’un Türkiye’deki kaynağı” olarak geçiyor. Aynı kaynak ve koda Reva Bhalla da hazırladığı listede yer veriyor.

GERÇEĞİ ÇARPITIYOR

10 Ağustos 2011 tarihinde Bhalla taafından hazırlanan raporda, yaptıkları görüşmede Keneş’in kendisine, “Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Şam ziyareti sıradan bir diplomatik girişim ya da Esad rejimine yeniden reform ihtiyacını hatırlatmak değil. Bu ziyaret, daha öncekilerden farklı olarak, ABD’nin Irak işgali başlamadan önce Saddam Hüseyin’le temas kurulmasına benzemekte” dediği ifade ediliyor. İşte senin gerçek yüzün Bülent Keneş!

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar