• $9,5508
  • €11,0826
  • 550.708
  • 1509.2
9 Şubat 2018 Cuma

ÖSO Nişantaşılı mı?

Zeytin Dalı Operasyonu’nun kime karşı, hangi şartlarda ve nasıl bir zorunlulukla düzenlendiğini analiz edemeyenler oradan oraya savrulmaya devam ediyor.

Bu savrukluğun başını ise maalesef ki anamuhalefet çekiyor!

Başta, saf bir ‘savaş karşıtlığı’ söylemi üzerinden Afrin operasyonuna karşı çıkan Kılıçdaroğlu ve etrafındaki klik, milletin büyük bölümünün Mehmetçiğin arkasında olduğunu fark edince ağız değiştirdi.

Bu kez “ÖSO terörist, niye Mehmetçiği ÖSO’nun arkasına takıyorsunuz, bizim ordumuz bu operasyonu tek başına yapabilecek kabiliyette” diyerek harekatı sözde destekleyen özünde ise cephedeki ruhu parçalayan bir dil geliştirdiler.

Tabii bu sığ, bölge gerçekliğinden uzak dayanak noktası da kısa sürede çöktü. Şimdilerde, “Türkiye’de 3.5 milyon Suriyeli yaşıyor. Onlar neden savaşmıyor?” gibi ucuz bir demagojiye sarıldılar.

Akılları sıra Türkiye’de bir hassasiyet noktası olarak düşündükleri Suriyeli mülteciler üzerinden gayrimilli tezlerini haklı çıkaracaklar.

Dün de Hürriyet’te “Ahmet Hakan’ın köşesini bugün Kılıçdaroğlu mu yazdı?” dedirtecek cinsten aynı ucuz bakış açısını görünce birkaç laf etmek istedim...

¦ Bir kere bu insanlar 2011’de başlayan iç savaş şartlarından kaçarak Türkiye’ye sığındı. Elbette insani kaygılarla (ailesini düşünerek, ölmek, öldürmek istemedikleri, belki de korktukları için...) geldiler. Bu insanlara “Şimdi git orada savaş mı?” demeliyiz.

¦ Her insan ‘savaşçı’ olmak zorunda mı?

¦ Ki zaten Özgür Suriye Ordusu, yüreğinde vatan özlemi yaşayan, gerekirse inandıkları uğruna ‘ölmeyi, öldürmeyi’ göze alan o bölgenin has evlatlarından oluşmuyor mu? Yani zaten ‘eli silah tutanlar’ cephede savaşırken, böyle ucuz bir demagojiye sarılmak niye?

Garp kurnazı FRANSA!

Türkiye'nin operasyonu sonrası Fransa’dan pes pese açıklamalar gelmesi, benim gibi sizin de dikkatinizi çekmistir.

Yıllardır Suriye’deki zulmü seyretmekle yetinen Fransızların bir telas içinde oldugu kesin!

Yasanan tecrübeler gösteriyor ki, Suriye krizi artık çözümlenme rotasına girdi ve Fransa en son Libya’da yaptıgı gibi bu kritik asamada ‘pastadan pay’ alma derdine düstü. Bu bosbogazlıgın baska izahı yok!

<p>Ankaralılar AKM Millet Bahçesi'nde yeşille  buluşacak. Başkent'e yeni soluk getirecek millet bahç

AKM Millet Bahçesi açılıyor

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu