• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
10 Şubat 2017 Cuma

Önce yoklama yapıyor, sonra özür diliyor

Ne kadar vatan haini, tutuklu, kaçak, Kırmızı Bülten’le aranan isim varsa ‘yoklama’ yapıyor CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu. Önce Adana mitinginde, bu millete 15 Temmuz’u yaşatan FETÖ militanlarının tek tek isimlerini vererek yoklama yaptı, sonra da geçtiğimiz günlerde grup toplantısında. Durum böyle olunca doğal olarak insanın aklına, başta eski genel başkanları Deniz Baykal olmak üzere, FETÖ mağduru Dursun Çiçek, Mustafa Balbay, İlhan Cihaner gibi isimler geliyor.

“Kılıçdaroğlu’nun bu yoklamalarından, bunları sahiplenmesinden bu isimler rahatsız olmuyor mu? Genel başkanlarının karşısına geçip tepki göstermiyorlar mı?” diye düşünüyor insan.

Aldığım bilgilere göre; özellikle Dursun Çiçek, Adana mitingindeki skandalın ardından Kılıçdaroğlu’na çok sert tepki göstermiş. Kılıçdaroğlu da, Çiçek’ten özür dilemiş.

Peki bu yeterli mi?

Tabii ki değil!

FETÖ mağduriyeti nedeniyle CHP milletvekili olan Dursun Çiçek ve onun gibi isimler kamuoyunun karşısına çıkıp, basın toplantıları düzenleyerek tepkilerini ortaya koymalı. Gazetecilerin bu konuyla ilgili sorularına yürekli bir şekilde cevap vermeli. Unutmamalılar ki, genel başkanlarının yoklamalarını yaptıkları isimler günlerce onları manşet yapıp, cezaevine attırdı.

Unutmasınlar!

Bu tepkiyi koymadıkları her an, kamuoyunda ‘o zaman hak etmişler’ algısı güçleniyor.

Cem Yılmaz’a bu fırsat verilmemeli

Son Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen isimler ciddi tartışmalara neden oldu. Kimilerine göre, özellikle ihraç edilen akademisyenlere haksızlık yapıldığı yönünde eleştiriler var. Başından beri söylüyorum; isminin önünde hangi sıfat olursa olsun, bu sıfat o insana suç işleme özgürlüğü vermez. Profesör, doçent, gazeteci, siyasetçi vb. kim olursa olsun hukuk kurallarını çiğnemişse gerekli cezayı çekmelidir.

Ancak, bu tür tartışmaları önlemek için daha hassas olunması gerektiğini düşünüyorum. İhraç edilenlerin, ihraç nedenleri çok açık bir şekilde ortaya konmalı. Bu olmadığı takdirde bugün yaşanan tartışmalara engel olmak mümkün değil. Haksızlık yapılmışsa bir an önce bu yanlıştan dönülmesi kaçınılmazdır.

Yoksa, terörle ve vatan hainliğiyle mücadeleyi AROG veya GORA çekmekle karıştıran Cem Yılmaz’ın, ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ gibi alakasız tweetlerine muhatap olursunuz.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı