• $8,4779
  • €10,0825
  • 493.751
  • 1413.8
30 Ekim 2015 Cuma

Önce sen dikkat et Mehmet Y. Yılmaz

Bu ülkenin yargısı ne yapıyor? Önce bunu net bir şekilde ortaya koymak lazım. PKK’dan, DAEŞ’ten, DHKP-C’den farkı olmayan bir terör örgütüne yani FETÖ’ye finansal kaynak sağladığı iddia edilen Koza İpek Grubu şirketlerine kayyum atıyor. Yapılan tasarrufun, iddia edildiği gibi ‘medyayı susturma’ operasyonu olmadığı, savcılığın gerekçelerinde çok açık bir şekilde ortada.

Her şey ortada olmasına, örgütün eski savcıları, emniyet mensupları, işadamları arka arkaya yurtdışına kaçmasına rağmen, durumu anlamakta güçlük çekenler var! Ya da özellikle anlamak istemiyorlar.
Bunların başında Doğan Grubu yayın organları ve yazarları geliyor.
Benim anlayamadığım, ‘paralel örgüt’ tarafından yasadışı dinlendiğini öğrendiğinde, apar topar savcılığa giderek şikâyette bulunan ve mağdur konumuna düşen patronları Aydın Doğan’dan da mı haberleri yok, bunların.
Bakın bu arkadaşlardan biri, Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz, aba altından sopa gösteriyor aklınca!
Telaşa kapıldığı görülen Yılmaz diyor ki;
“…Bu uygulama havuz medyasında alkışlarla karşılandı. O kadar sevinmeden önce bilirkişi raporunu bir okumalarını öneririm. Yarın devran değiştiğinde o raporda yazılı gerekçeler, havuzlara akıtılan paralarla beslenen medya gruplarına da kolayca el konulmasına neden olabilir.”
Önce, ben de Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın, bu şirketle ilgili tespitlerini çok iyi okumasını öneririm. Ayrıca, başta PKK ve DHKP-C olmak üzere, ‘paralel örgüt’ de dahil, terör örgütlerini savunmaktan vazgeçin.
‘Artık Türkiye’de kimsenin malının mülkünün bir garantisi yok’ cümlesini kullanarak ön alma çaban da gözlerden kaçmıyor.
Bu ülkenin bağımsız yargısının verdiği her karara uymaya şimdiden varım, ya sen?

<p class='MsoNormal'>Türkiye'nin birçok bölgesinde devam eden orman yangınlarına  müdahaleler devam

Müge Anlı'dan evleri yanan köy halkına ziyaret

Tarihi değiştiren araştırma: Machu Picchu'nun bilinenden daha eski olduğu ortaya çıktı

Kemerköy Termik Santrali'ne yaklasan yangin havadan görüntülendi

Evsel atıklar burada elektrik enerjisine dönüşüyor