• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
6 Şubat 2014 Perşembe

O savcı Muammer Akkaş

İstanbul Adliyesi’nde 6 savcı bir odada bir araya gelmiş sohbet ediyor. Savcılardan biri ‘yüzyılın yolsuzluk ve rüşvet operasyonu’ olarak lanse edilmeye çalışılan 17 Aralık operasyonunun yapılış şeklini eleştiriyor ve Başbakan’ı destekler sözler sarf ediyor. Ancak bir süre sonra odasında toplanılan savcıyı, yargı camiasından bir arkadaşı ziyaret ediyor ve ona bir ses kaydı dinletiyor. Ses kaydını dinleyen savcı neye uğradığını şaşırıyor. Operasyonu eleştirdiği sözleri kaydedilen savcı, kaydın sohbet sırasında odada bulunan başka bir savcı tarafından yapıldığını öğreniyor.
Peki kaydı yapan bu savcı kim?
Hani ‘yolsuzluk kılıfı’ altında amirlerine bile haber vermeden 17 Aralık operasyonunun düğmesine basan savcıları hatırlıyor musunuz? Skandalların patlak vermesinin ardından adliye önünde birkaç defa bildiri dağıtan savcıyı unuttunuz mu?
Evet, Muammer Akkaş’tan bahsediyorum. Sohbet sırasında operasyonun yapılış şeklini eleştiren savcının sesini kaydeden kişi Muammer Akkaş.
Bu skandallar tek tek patlak verince 17 Aralık operasyonunun gerçek hedefinin seçim ayarlı olduğu, arkasında art niyet taşıdığı açıkça ortaya çıkıyor.

Hakan Şükür için yardım kampanyası

“25 yıl futbol oynadım ama 4.5 milyon dolarım olmadı.”
“Futbol Federasyonu Başkanı olmak gibi bir hayalim vardı. Başbakan’a düşüncemi söyledim. Başbakanımız, ‘Futbol karışık. Seni milletvekilliğine aday yapalım. Sportif anlamda kalkınma planlarımız var’ dedi. Şaşırdım bu teklife. Sadece bana değil İbrahim Kutluay ve beni milletvekili yapmayı düşünüyordu. ‘Hayır’ diyemedim. Federasyon Başkanlığı'na aday olsam ben de olabilirdim. Çevrem var, kariyerim var.”

Bu açıklamalar 17 Aralık operasyonunun ardından AK Parti’den istifa eden eski futbolcu Hakan Şükür’e ait.
Öncelikle para konusuna bakalım!
Futbolculuk serüveninde 4.5 milyon dolar kazanamadığını iddia eden Şükür’ün kazandığı para 26 milyon dolar.
Eğer buna şükür etmiyorsa benim teklifim Hakan Şükür için yardım kampanyası başlatılması!
Gelelim Federasyon Başkanlığı'na. Başbakan Erdoğan’ın milletvekilliği teklifini silah zoruyla yaptığını sanmıyorum. Şükür bu teklifi kabul etmeyip çevresini ve kariyerini kullanarak hayali olan başkanlığa aday olabilirdi.
Yoksa İbrahim Kutluay’a da Basketbol Federasyonu Başkanlığı'nı engellemek için mi milletvekilliği teklifi yapılacaktı?

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı