• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
1 Aralık 2015 Salı

O cinayetlere ortaksınız!

Bir süredir gözükmüyorlardı, yeni bir katliam sonrası ses verdiler. Kara batak gibiler, bir görünüp bir kayboluyorlar. Selahattin Demirtaş ve avanesinden bahsediyorum. Diyarbakır’da 2 polisimizin şehit olduğu, Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği o acı olaydan sonra yine aynı ‘ağızla’ çıktılar kamuoyunun karşısına.

Yine devleti suçladılar, yine kin kustular, yine acılar üzerinden siyaset yapmaya çalıştılar.
Ama yok öyle yağma!
Bu cinayetlerden öyle kolay sıyrılamazsınız!
Diyarbakır’da o gün hayatını kaybeden Tahir Elçi, bu ülkenin en değerli projelerinden olan ‘çözüm süreci’nin en büyük destekçilerindendi. Siz ve sizin gibilerin bitirdiği ‘çözüm süreci’nin.
Hiç kusura bakmayın, Diyarbakır’da yaşanan bu katliamda, çocukların babasız kalmasında, ocaklara ateş düşmesinde sizlerin de parmağı var.
7 Haziran’dan sonra masadan kalkan, çatışma ortamına zemin hazırlayan sizler değil misiniz? ‘PYD’ye, YPG’ye sırtını dayayan’, ‘PKK isterse Türkiye’yi tükürüğüyle boğar’ diyen, ‘O Kalaşnikoflar size döner’ tehdidinde bulunanlar bu katliamdan sorumlu değil mi?
Aradan geçen 5 ay boyunca, bir kere olsun sırtınızı halka dayayıp, PKK terör örgütüne ‘dur’ diyemediniz. Şimdi çıkmış Tahir Elçi’nin cenazesi üzerinden siyaset devşiriyorsunuz.
Öyle cenaze törenlerinde timsah gözyaşları dökmek sizleri kurtarmaz!
Bu ülkedeki en büyük ayrımcılığı, şehit olan 2 polisi anmayarak sizler yapıyorsunuz. Kendi ifadeleriyle ‘final yapmaya hazırlanan’ PKK terör örgütünün amaçlarına hizmet ediyorsunuz. Yıllarca yan yana, kardeşçe yaşamış Türk ve Kürtler arasında iç savaş çıkarmak için yapıldığı çok net olan bu sansasyonel eyleme çanak tutuyorsunuz.
Bu arada, cenaze töreninde Tahir Elçi’nin tabutunun üzerine örtülen o paçavraya ne demeli? Terör örgütleri amaçlarını gerçekleştirmek için hedef ayırt etmiyorlar farkında değil misiniz?
Kısacası şunu söylemek istiyorum; PKK terör örgütüdür, terör örgütü.

<p>Canlı yayında giderek hararetlenen tartışma, tokat ve yumruklarla son buldu.</p><p>Tofilat'a masa

Moldova'da canlı yayında eski diplomatlar yumruklaştı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?