• $8,4396
  • €10,0439
  • 492.16
  • 1392.91
4 Aralık 2015 Cuma

MHP’den Pensilvanya çıktı

Kapalı kapılar ardında neler yaşanıyormuş da haberimiz yokmuş. Pensilvanya'dan yönetilen ‘paralel örgüt’ siyasi partileri ele geçirmiş, at koşturuyormuş, adaylar belirliyormuş. Bunlar benim iddiam değil, bizzat MHP lideri Bahçeli tarafından açıklandı.

1 Kasım sonrası kendi içlerine dönen siyasi partiler, eteklerindeki taşları bir bir dökmeye başladı. Bugün MHP’de yaşanan ‘paralel sallantı’ daha önce de CHP’de yaşanmıştı. Birgül Ayman Güler, 30 Mart seçimleri öncesi CHP’nin, Pensilvanya ile yaptığı ittifakı 9 maddeyle özetlemişti. ‘Paralel örgüt’ün MHP’yi dizayn etme girişimleri de bugün deşifre oldu.

Ne dedi Bahçeli?

Partideki başkan adaylarından birinin ‘Gülen projesi’ olduğunu söyledi. Adres olarak da, isim vermeden Meral Akşener’i gösterdi. Akşener de, her ne kadar bu iddiayı kabul etmese de, Hürriyet gazetesine verdiği ropörtajda Pensilvanya’ya selam gönderdi!

MHP’deki durum böyle netleşince, aklımda birçok soru belirdi.

İlk soru; MHP’yi derinden sarsan ve milletvekillerinin istifasına neden olan kaset komplosunun, bugün ortaya çıkan projeyle bir ilgisi var mı? Öyle ya, Pensilvanya’daki zat parti içinde bu kadar etkiliyse, bu sorunun gündeme gelmesine kimse şaşırmamalı.

İkinci soru Sayın Bahçeli’ye; 17-25 Aralık sivil darbe girişiminin ardından, ‘paralel örgüt’le ilgili ortaya çıkan bütün rezaletlere rağmen, neden bütün kampanyanızı bu örgütün iftiraları üzerine kurdunuz? Bugün partinizde çıkan adaylardan biri ‘Gülen projesi’ oluyor da, 17-25 Aralık neden proje olmuyor? Partinizi dizayn etmeye çalışan ‘Paralel örgüt’ün gerçek yüzünü gördüğünüz ve çok iyi bildiğiniz halde, başta 30 Mart olmak üzere, 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı ve 7 Haziran genel seçimlerinde neden bu örgütün unsurlarıyla ortak hareket ettiniz?

Dün partinizi karıştırmaya çalışan ‘paralel örgüt’ün bugün peşinizi bırakacağını mı zannettiniz? Pensilvanya’daki zatın, doğrudan sizin şahsınızla ilgili yorumlarından haberiniz yok mu? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkarak, devlet içinde devlet oluşturmaya çalışan bu terör örgütüne önce sizin itiraz etmeniz gerekmiyor muydu?

Bu soruları çoğaltmak mümkün Sayın Bahçeli! Bir sözünüz vardı, seçimler öncesi; ‘1 Kasım’dan sonra beşinci parti çıkacak’ diye. Beşinci partiyi bilmem ama sizin içinizden Pensilvanya çıktı!

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı