• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
29 Eylül 2015 Salı

Konuşurlarsa bir daha mektup yazamazsın Aydın Doğan!

Hangi birinden başlasam bilmiyorum ki. HAVAŞ mı desem yoksa POAŞ mı? Dışbank mı desem yoksa Sabah operasyonu mu? Yoksa kamu bankalarındaki ‘görev zararı’ kılıfı altındaki geri ödenmeyen batık kredileri mi?

Dinç Bilgin mi desem Zafer Mutlu mu? Tansu Çiller mi desem Mesut Yılmaz mı? Tuncay Özkan mı desem Fatih Altaylı mı? Emin Çölaşan mı desem Yılmaz Özdil mi? Ünal Korukçu mu desem Ersin Özince mi?
Bu örnekleri çoğaltmam mümkün. Sadece yukarıda saydığım olaylar ve bu olayların tarafı olan isimler konuşmaya başlarsa bırak cumhurbaşkanına mektup yazmayı insan içine çıkamazsın!
Sadece kalemşorluğunu değil garsonluğunu bile yapan isim bunları çok iyi bilir. O dönem Kanal 7’de spikerlik yaparken bu tür haberleri çok sundu. Ancak bugün, kendisini ‘Beyaz Türkler’ arasında konumlandırmaya çalıştığı için kulağının üstüne yatmayı tercih ediyor.
Hukuk dışına çıkmamak için bazı banka isimlerini vermeden Aydın Doğan’a birkaç konuda sorular sormak istiyorum:
- POAŞ’ın yüzde 50 hissesini ilgili bankadan kaça aldın? Daha sonra şirketin yüzde 33’ünü Avusturyalı OMV’ye kaça sattın?
- Satın aldığın POAŞ’a kesilen katrilyonluk vergi cezası nasıl düşürüldü?
- Aynı bankanın bir şubesinden aldığın krediyle Dışbank’ı neredeyse bedavaya almadın mı? Peki, Dışbank’ı kaça sattın?
- Bu satışlarla ilgili, hadi Ünal Korukçu hayatını kaybetti de, Ersin Özince konuşursa ne yapacaksın?
- Dinç Bilgin cezaevine girdiğinde, onun en yakın adamı Zafer Mutlu ile birlikte Sabah Gazetesi operasyonu yapmadın mı? Senin talimatınla Ertuğrul Özkök, Mehmet Yakup Yılmaz, Zafer Mutlu ve o dönem Sabah Gazetesi’nin para trafiğini yöneten bir isim Dinç Bilgin’i safdışı etmek için bir araya gelmedi mi?
- Koalisyon hükümetleri döneminde kamu bankalarındaki batık kredilerini çözmek için Ankara’ya gönderdiğin adamların, Başbakanlık binasının arka kapılarından girerek dönemin kritik ismi Hüsamettin Özkan’la görüşmediler mi?
Yıllarca sırtlarından geçindiğin, üzerlerine basarak yükselmeye çalıştığın büyük bir holdingin önemli isminin seninle ilgili anlattıklarını şu anda yazmıyorum.
Yıllarca hükümetlere ayar vermeye çalışan, siyaseti dizayn eden, bu sayede çok büyük haksız kazançlar elde eden bir medya patronu, bugün kendisine boyun eğmeyi reddeden bir cumhurbaşkanına mektup yazma hakkına sahip olamaz.

<p> Orman yangınlarında son durum ne?  Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer ve 24 Editörü Mu

Orman yangınlarında son durum ne?

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı