• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
15 Mayıs 2015 Cuma

Kobani’de PKK zulmü

DAEŞ terör örgütü Kobani’ye girdiği zaman Türkiye içinde HDP tarafından koparılan yaygarayı hatırlarsınız. Türkiye, bölgede yaşayan Kürt vatandaşlara kucak açtığı halde, başta Selahattin Demirtaş olmak üzere HDP’li yöneticiler arka arkaya durumu provoke eden açıklamalar yapıyordu. Öyle ki, Demirtaş’ın çağrısı üzerine sokağa çıkan terörist gruplar, 50’den fazla vatandaşın ölmesine neden olmuş, kanlı 6-7 Ekim olayları yaşanmıştı. Demirtaş, o günlerde PKK terör örgütü militanlarının Kobani’ye gidip DAEŞ’e karşı savaşmalarını, hatta Türk askerinin de buna destek vermesini istemişti.

Peki bugün kontrolü PKK’da olan Kobani’de neler yaşanıyor?
Özellikle HDP’li yöneticilerin bu yazdıklarımı çok iyi okumasını istiyorum!
- Daha önce bölgede başıbozuk çetelerin imza attığı olaylara bugün PKK militanları imza atıyor. PKK tarafından kontrol altında tutulan bölgelerde tecavüz, hırsızlık ve yağmacılık had safhaya ulaşmış durumda. Olaylara PKK’nın yönetim kadrosunun bile karıştığı söyleniyor. Bu durum nedeniyle yerli halk arasında PKK aleyhine sesler yükselmeye başladı. ‘Devlet olacağız iddiasıyla yola çıkan PKK bu mu?’ şeklinde eleştiriler artmış durumda.
- Olayların çıkmasının ardından Türkiye’ye sığınan ve bugün topraklarına dönmek isteyen halka büyük bir baskı uygulanmaya başlandı. Geri dönmek isteyen halktan rüşvet isteniyor, verilmediği takdirde şiddet uygulanıyor. Bu yaşananlar nedeniyle Türkiye’ye tekrar sığınan Kobanililerin sayısı oldukça fazla.
- Esad rejiminde yaşanan günlere dönmeye başlayan Kobani’de, PKK’nın kontrolünde bulunan araziler üzerinde büyük bir rüşvet çarkı dönmeye başladı. Yerli halka ait olan toprakları ele geçiren PKK militanları, rüşvetle arazileri satmaya başladı. Araya adam sokamayan, rüşvet veremeyen toprağını geri alamıyor. PKK satamadıkları arazileri kendi militanlarına veriyor. Halkta büyük bir isyan var.
- Son olarak silah ticareti. ABD’nin bölgeye havadan attığı silahların büyük bir bölümünü ele geçiren PKK militanları, silahları yüksek fiyattan halka satıyor.
İşte Kobani gerçeği!
Mesele Kobani değil hâlâ anlamadınız mı?

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!