• $8,529
  • €10,0973
  • 493.781
  • 1431.78
13 Ocak 2015 Salı

Kirli planın hedefi milli iradeye darbe

Terör örgütü PKK ve DHKP-C’yi taşeron olarak kullanan paralel yapı, bombalı eylemlerle huzuru bozup oluşacak kaos ortamıyla genel seçimlerde milli iradeyi etkilemeye çalışıyor.

KARANLIK eller şimdi de 7 Haziran’daki Genel Seçimler için bir araya geldi. 17–25 Aralık’ta darbe girişimi başarısız olan paralel yapı terör örgütleri ve muhalefet ile işbirliği yapıp kaos planlarını devreye sokmaya çalışıyor. Kirli plana göre terör örgütü PKK ve DHKP-C’yi taşeron olarak kullanan paralel yapı sansasyonel bombalı eylemlerle halkın huzur ortamını bozup kaos yaratacak. Muhalefet ve bazı medya organları bu eylemleri kullanıp hükümeti zora sokmaya çalışacak. Dış güçlerin de destek verdiği kirli planın hedefi milli irade.

GÜNEYDOĞU İLE BAŞLADILAR

Paralel yapı kaos planını ilk olarak Güneydoğu’da devreye soktu. 6-7 Ekim Kobani olaylarının ardından PKK’nın çözüme karşı çıkan gençlik yapılanması YDG-H kullanılarak kanlı eylemler düzenlendi. YDG-H Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde Hüda-Par’lılarla çatıştı. 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarda çözüm süreci hedeflendi. Hüda-Par’lılara yapılan saldırıyla bölgede kaos ortamı yaratılmaya çalışıldı. Kaos ittifakı maşa olarak kullandığı DHKP-C’ye İstanbul'daki ilk eylemi 1 Ocak’ta yaptırdı. Dolmabahçe Sarayı’nda saygı nöbeti tutan polislerin bulunduğu noktaya gelen DHKP-C militanı F.Ö. elindeki iki el bombasını polis noktasına attı. Ancak bombalar şans eseri patlamayınca yakalandı.

SULTANAHMET’TE POLİS ŞEHİT

F.Ö.’nün, örgütün sözde Hatay İl Sorumlusu olduğu belirtilen amcasının kızı S.Ö. de eylem hazırlığındayken yakalandı. 5 gün sonra bu kez Sultanhamet’teki Turizm Polis noktasına gelen Rus asıllı canlı bomba Diana Ramazova polis memuru Kenan Kumaş’ın şehit olmasına neden oldu. İstanbul’u hedef alan karanlık ittifak son olarak AVM’lere bomba konulacak söylemini yaydı. Paralel yapının sosyal medyadaki sözcüsü olan Fuatavni, twitter hesabından geçtiğimiz cumartesi sabahı AVM’lere bomba konulacağını duyurdu. Bu mesajdan sonra İstanbul’dan peş peşe bomba ihbarları yükseldi.

Muhalefetle yeni bir seçim ittifakı girişimi

PARALEL yapının, bir yandan terör örgütlerini taşeron olarak kullanıp kaos ortamı yaratmaya çalışırken, bir yandan da muhalefetle yeni seçim ittifakına giriştiği öğrenildi. Plana göre sokaklarda bombalı eylem ve kaos ortamının taşeron terör örgütleri tarafından yaratılmasının ardından muhalefet bu olayları kullanıp hükümeti eleştirecek. Tıpkı 30 Mart ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi yine 7 Haziran seçimlerinde de paralel yapı muhalefet adaylarından yana çalışıp bunlara oy verilmesi için baskı kuracak.

ÜST AKIL İSRAİL

Genel seçimler öncesi tezgahlanan kaos planında paralel yapı, terör örgütleri ve muhalefeti dış güçler destekliyor. İsrail’in üst akıl olarak perde arkasından çalıştığı belirtildi.

<p class='MsoNormal'>Çok Güzel Hareketler 2 programının sezon finali yapmasının  ardından soluğu Köy

Yılmaz Erdoğan, yardım malzemelerinin yangın bölgesine ulaştığını duyurdu

Iğdır'da yıkılan cezaevinin yerine yapılan sosyal yaşam alanı ilgi görüyor

Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Uludağ'da yangın ihtimaline karşı helikopterli denetimler artırıldı