• $13,5949
  • €15,319
  • 778.624
  • 1981.04
23 Nisan 2014 Çarşamba

Kılıçdaroğlu’nun dinleme örgütü

Dışişleri Bakanlığı’nda 13 Mart tarihinde yapılan çok gizli Suriye toplantısını dinleyerek deşifre eden, bununla kalmayıp yapılan görüşme kayıtlarını CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na dinleten ‘paralel yapı’nın unsurları durmak bilmiyor. Devletin hemen hemen tüm kurumlarına, her kademesine sızan bu yapının sadece Dışişleri’ni değil birçok bakanlığı dinlemeye aldığı düşüncesi insanın tüylerini ürpertiyor.
Devletin gizli bilgilerinin yabancı güçlere servis edildiği gerçeğinin etkisini üzerimizden atamadan yeni bir skandalı bizzat CHP lideri kendi itiraf etti. 21 Nisan tarihli Sözcü gazetesinde yayınlanan haberde Kılıçdaroğlu yapılan servisi şu cümlelerle anlatıyor:
“TÜRGEV’e nerelerden bağışlar yapıldığı ve bu bağışların kaynaklarıyla ilgili olarak kamuoyu 17 Aralık operasyonundan sonra çok şeyler öğrendi.

İTİRAF GİBİ!

TÜRGEV’in amacı eğitimde dönüşümü sağlamak. Bu dönüşüm, tüm okulları imam-hatipleştirmeyi amaçlıyor. Elimizde bulunan kayıtlarda, TÜRGEV yöneticileriyle Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları bir araya gelmiş, eğitim stratejilerini değerlendiriyor. Bu konuda son derece sistemli bir program uyguluyorlar”.
Kılıçdaroğlu’nun sözleri bunlar.
Ne diyor CHP lideri?
‘Elimizde bulunan kayıtlarda’ diyor.
Yani, ülkenin en önemli kurumlarından olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın bürokratlarının yaptığı
görüşmeler dinlenmiş ve Kılıçdaroğlu’na servis edilmiş. Eğer ‘Elimizde bulunan kayıtlar’ cümlesinden başka bir sonuç çıkarabilen varsa öne çıksın!

İFŞA ETMİŞTİ

Kılıçdaroğlu, daha önce Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantı deşifre edilmeden önce konuşulanlarla ilgili neredeyse birebir açıklamalarda bulunmuştu. Başbakan Erdoğan da geçtiğimiz günlerdeki genişletilmiş il başkanları toplantısında görüşmenin Kılıçdaroğlu’na dinletildiğini açıklamıştı.
Bu tabloya ve Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına bakınca karşımıza iki olasılık çıkıyor!
Ya ana muhalefet partisi lideri gizli bir telefon dinleme birimi kurdu ya da ‘paralel yapı’ dinlemeleri yapıp Kılıçdaroğlu’na servis etmeye devam ediyor.

İTTİFAKA DEVAM!

Birinci şıkka ihtimal vermediğimize göre, Kılıçdaroğlu-Pensilvanya ittifakı halen sürüyor demektir.
30 Mart seçimleri sonrası parti içinde yükselen eleştirilere rağmen Pensilvanya ile dirsek temasını sürdüren Kılıçdaroğlu’nun ödeyeceği fatura ağır olacak gibi gözüküyor.

<p>Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ne bağlı Usluca  Mahallesi'nin büyük bir bölümü baraj suyu altında ka

Servis yok, kayık var

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi