• $9,5028
  • €11,0679
  • 549.073
  • 1519.25
10 Nisan 2015 Cuma

Kendini mehdi ilan etti!

Terör, casusluk, ihanet, provokasyon ne isterseniz var bu örgütte. Birçok terör örgütünü tanımlarken bazı kavramlar içine sığdırabilirsiniz ancak ‘paralel örgüt’ü herhangi bir kıyafetin içine sokmak mümkün değil. Her türlü yöntemi mubah sayan bu örgütün neye hizmet ettiğini anlamak mümkün değil.

Artık isimleri de var; Fethullahçı Terör Örgütü (FTÖ). Savcı, 7 kişinin yargılandığı davada iddianameyi kabul etti. Yani, Pensilvanya liderliğindeki örgütün ‘terör örgütü’ olduğu tescillendi.
Durumun bu noktaya geleceğini gören Pensilvanya’daki zat boş durmuyor doğal olarak. Tabanının da giderek eridiğini gören bu kişi, yalnızlaşmamak için yeni hamleler peşine düştü. Öncelikle adam kazanma yerine mevcut adamlarını koruma stratejisine döndü. Okullarında öğrencisi sayısı ve yayın organlarının tirajı düşen ‘paralel örgüt’ün bugünkü tek derdi kendisinden hâlâ kopmayan adamlarını yapı içerisinde diri tutmak.
Örgütün Pensilvanya’daki liderinin kendisini ne olarak gösterdiğini hatırlarsınız. Örgüt içerisindeki konumu önce Mesih sonra ise Kainat İmamı olarak geçiyordu. İyiden iyiye köşeye sıkışan bu zat, geçtiğimiz ay 81 ilin imamını ABD’deki o meşhur çiftliğe çağırdı. İmamlara, artık ‘Velayeti mehdi’ olduğunu ve sohbetlerde bu şekilde kendisinin anlatılmasını istedi. Yeni sohbetlerde bu zatın adı geçerken Mesih değil, mehdimiz olarak geçmeye başladı.

Bu DHKP-C’liyi konuşturun

Berkin Elvan dosyasına bakan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adliyedeki odasında DHKP-C terör örgütü tarafından şehit edilmesinin ardından birçok ilde operasyonlar düzenlenmeye başladı. Bu operasyonlar sırasında yakalanan öyle bir isim var ki, neredeyse örgütün bütün şifrelerini deşifre edebilir.
Karabük’te yapılan operasyonda yakalanan Hakan Ö. isimli örgüt üyesinden bahsediyorum. Tutuklanarak cezaevine konulan Hakan Ö. örgütün İstanbul sorumluluğunu yaptı. En son Hasan Ferit Gedik’in öldüğü Maltepe Gülsuyu olaylarında alan sorumlusuydu. DHKP-C’yi en iyi çözümleyen isimlerden biri.
Örgüt son yıllardaki operasyonlardan sonra yeni bir şifreleme, haberleşme sistemine geçti. Hakan Ö. bu sistemleri en iyi bilen isim. Mutlaka konuşturulmalı. Hakan Ö. çözülürse örgütün birçok kanlı eyleminin önüne geçilebilir. Çünkü Alman istihbaratının kullandığı gibi bir şifreleme yöntemi izleyen terör örgütünün bu karanlık şifrelerini çözebilecek isimlerden biri şu an Türk yargısının elinde.

<p>Afrika'nın güneybatısı. Yük gemisi Togo'dan  Kamerun'a gidiyordu. Gine Körfezi'nde geçiyordu. Kor

Korsanlar yük gemisine saldırdı

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu