• $8,2831
  • €10,0037
  • 482.856
  • 1427.73
06 Kasım 2015 Cuma

Kendi kendinizi imha edeceksiniz

1 Kasım sonuçları sonrası acınacak duruma düştüler. Köşelerinde ne yapsak da, bu işin içinden çıksak telaşı içindeler. Seçim öncesi ortaya attıkları ‘iç savaş’ yaygarası da milletten tokat yiyince saçmalamaya başladılar. 1 Kasım gecesi başlattıkları yeni algı operasyonu, ‘Milletin ruh hali bozuk’ safsatası. Günlerdir, Hürriyet gazetesinin internet sitesinde ve gazetenin köşe yazılarında bu konuyu işlemeye başladılar.

Sözüm ona yaptıkları anketlerle, konuştukları doktorlar aracılığıyla ‘Seçim sonuçları sonrası milletin ruh hali bozulmuş, millet korkudan AK Parti’yi zafere çıkarmış’.

Ben de bunun üzerine doktor bir arkadaşımla, bunların ruh halini nereye oturtabileceğimizi konuştum. Sonuç onlar için cidden vahim!

Yenilmişlik, yanılmışlık, ezilmişlik ve ‘sıra bize mi geliyor’ sendromu yaşıyorlar. ‘Yaşadıkları korkuyu, 78 milyona yansıtma çabasıyla, içinde bulundukları çaresizliğin dışa vurumu’ olarak tanımlıyor doktor arkadaşım bu durumu.
Milletin 1 Kasım sonrası ruh halinde hiçbir karamsar emare yok. Tam tersine insanlar derin bir ‘oh’ çekerek rahatlama evresi yaşıyor. Eğer, millet korku dürtüsüyle AK Parti’ye oy verdiyse, bu korkunun mimarları da sizlersiniz.
Milleti ‘adam’ yerine koymayan, ‘iç savaş’ çığırtkanlıklarıyla ürküten, terör örgütlerine omuz veren, algı operasyonlarıyla gerçekleri saptıran, işi gücü bırakıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldıran, muhalefet partilerini uyarmak yerine gazlayan sizlersiniz.

Bütün bu nedenlerle sizlerin ruhunun kararması çok normal. Doktor arkadaşımın sizlere yönelik tavsiyesi ile bitirmek istiyorum; ‘Derhal bir psikoloğa gidin, yoksa kendi kendinizi imha edersiniz’.

Dikkat et obez olursun

‘300 vekil alsan da ülkeyi yönetemezsin’ diyerek milli iradeye saygısızlık yapan Hürriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün 1 Kasım sonrası durumu giderek kötüleşiyor. Ruh haliyle birlikte, bedensel fonksiyonlarını da yitirmeye başladı.

Bunu ben değil, kendi açıkladı. 1 Kasım’dan bugüne kadar 1.5 kilo almış. Uyuyamıyormuş, yemeden içmeden kesilmiş. ‘Yemeden nasıl 1.5 kilo alıyor’ diye düşünürken, dahiliye uzmanı bir arkadaşıma danışmayı akıl ettim.
Özkök’ün durumunu ‘hazımsızlık ve şişkinlik’ olarak özetledi.

<p>Irak kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında PKK terör örgütüne ait

PKK terör örgütünün inlerine girildi

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı