• $13,4909
  • €15,3325
  • 766.218
  • 1877.39
21 Eylül 2018 Cuma

Karamsarlığı bırak, geleceğe odaklan!

Bir süredir ekonomik saldırı bahanesiyle estirilen karamsar rüzgarları görüyorsunuz! ‘Yandık, bittik, krize girdik’ yaygarasıyla küçük siyasi hesaplar peşinde olanlara inat, Türkiye hedeflerinden milim taviz vermiş değil.

Ulaştırma Bakanı Turhan, önceki gün açıkladı; “350 milyarlık dev projeler aksamadan devam ediyor.”

Enerji Bakanı Dönmez, en kısa sürede Akdeniz ve Karadeniz’de doğalgaz aramalarının başlayacağını söyledi.

Milli savunmadaki projeler hız kesmeden sürüyor.

Dün açıklanan Yeni Ekonomik Program bile Türkiye’nin yaşadığı bir türbülans dönemi için nasıl kararlı bir rotaya sahip olduğunu gözler önüne serdi. Reel gerçeklerle örtüşen, piyasa beklentilerini dikkate alan hedefler, ekonomimize ve yönetimine olan güveni daha da perçinledi.

29 Ekim’de hizmete girecek olan İstanbul Yeni Havalimanı başlı başına bir moral dopingi olacak. Üstelik dün ev sahipliği yapmaya başlayan Teknofest, gelecek için umutlarımızı daha da artırmış durumda. Türkiye’nin genç beyinleri projeleriyle görücüye çıkıyor, teknolojiye yön verenlerle doğrudan temas kuruluyor... Yani teknolojik atılımın yapı taşları döşeniyor!

Demem o ki;

Türkiye’de güzel şeyler oluyor... Yeter ki enerjimizi kriz yaygaracılığına değil, bu dönüşüm hamlesine fokuslayalım!

Marjinal ahmaklık!

Türk siyasetinde hep marjinal tipler olmuştur! Ne yazık ki, bu marjinalleşme, toplumla yabancılaşma son dönemde muhalefetin geniş bir kesimine sirayet etmiş durumda. “Erdoğan düşmanlığı” onları hem gerçeklikten hem de bu topraklardan koparıyor...

Öyle olunca da güzel olan her şeye de düşman oluyorlar. Bakın son olarak HDP milletvekili Ahmet Şık, gitmiş Almanya’da, “Euro2024’ü Türkiye’ye vermeyin” çağrısı yapmış. Nereden baksan ahmakça... Kendisine yakışıyor da bu Gazi Meclis’in bir üyesine değil!

Ama suç onda değil ki, kurdukları ittifakla bu tiplere o koltukları bahşedenlerde.

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı!

Tahtaköprü Barajı'nda korkutan görüntü! Su seviyesi yüzde 2'ye düştü

Milli Deniz Topu'nun test atışı gerçekleşti! Tam isabetle vurdu