• $9,6276
  • €11,1755
  • 558.367
  • 1492.93
11 Ekim 2016 Salı

Karakutu bilerek teslim oldu

Hep merak etmişimdir, FETÖ’nün kıytırık birçok militanı, sonlarının geldiğini anlar anlamaz yurtdışına kaçarken, örgütün ‘karakutusu’ olarak bilinen Alaaddin Kaya neden bu yolu seçmedi?

Yani, yurtdışına kaçmak yerine neden teslim oldu?

FETÖ’nün dünya organizasyonlarının planlayıcısı olan, Pensilvanya’nın talimatlarını yönlendirmekle görevli bu isimle ilgili kesinlikle basit düşünmemek lazım. Teslim olduğu ilk andan itibaren, bunun altında başka bir plan olduğunu düşündüm.

Aldığım bilgiler, Kaya’nın bilerek teslim olduğu yönünde. Kaya’ya kısa bir süre sonra cezaevinden çıkacağı vaat edildi. Buna benzer bir çok isim var. Belli bir plan dahilinde bilerek yakayı ele verdi bunlar...

Alaaddin Kaya’nın yakalanıp, konulduğu Sincan Cezaevi’nde 100’den fazla gardiyana yönelik operasyon yapılması çok doğru bir hamle.

Çünkü Alaaddin Kaya’ya, bu gardiyanlar aracılığıyla mesaj gönderildi. Mesajın içeriği ise; vereceği veya vermeyeceği bilgilerle devleti tuzağa düşürmek.

Peki bu mesajı gönderen isim kim?

Obama ile selfie çektirebilecek kadar Beyaz Saray ve adamlarıyla ilişkileri derin olan Faruk Taban. Taban, 15 Temmuz sonrası Pensilvanya ile Beyaz Saray arasındaki bağlantıyı sağlayan isim.

SİNCAN ÇOK KRİTİK

Bu noktadan yola çıkarak, her ne kadar Sincan Cezaevi’nde operasyon yapılmış olsa da, burayı boş bırakmamak gerektiğini düşünüyorum. Örgütün ‘karakutusu’ Alaaddin Kaya’nın kimlerle görüştüğü tüm ayrıntılarıyla mercek altına alınmalı ve kesinlikle anlattıklarının sağlaması yapılmalı...

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri