• $17,9612
  • €18,2917
  • 1017.83
  • 2980
13 Mart 2018 Salı

Kandil’den talimat: Çok sivil ölsün!

Önce, “Türkiye adım bile atamaz, Afrin’e operasyon hayal” dediler, sonra 20 Ocak’ta TSK terör hedeflerini vurmaya başlayıp, Zeytin Dalı Harekâtı’nı başlatınca “Aylarca sürer, Türk Ordusu için Vietnam olur” yaygarası kopardılar...

Bugün o kutlu yürüyüşte 53 gün geride kaldı. Siviller zarar görmesin diye olabildiğince titiz bir şekilde yürütülen operasyon sonrası Mehmetçik ve ÖSO, artık Afrin kent merkezine dayanmış durumda!

Meskûn mahal operasyonu bir yana bu büyük başarı terör örgütünün hem siyasi hem de askeri olarak bittiğinin göstergesi... Nasıl mı? Bir kere Türkiye masada çok güçlü durarak, bölgesel ittifaklar kurarak “PKK/YPG hayranı” ülkelerin elini kolunu bağladı. Bu sırtını Batılı güçlere dayamaya alışkan örgüt için ilk hayal kırıklığı oldu.

Ardından sosyal medya hesapları üzerinden “Afrin’de katliam var”, “Siviller katlediliyor” kara propagandasına başvurup yine bu merkezlerde Türkiye’ye karşı bir kamuoyu oluşturmaya çalıştılar. O da bizzat BM raporlarına yansıdığı şekilde boşa çıktı.

Yıllarca silah zoruyla üzerlerinde hüküm kurdukları bölge halkının, yanlarında olacaklarını sandılar. Ancak ilk fırsatta halk teröristlere karşı tavır aldı, kurtarıcıları olan Mehmetçik ve ÖSO’yu bağrına bastı.

Şimdi ellerinde bir koz kaldı...

O da meskûn mahal operasyonunda olabildiğince ‘sivil kayıp’ verilmesini sağlamak! İstihbarat birimlerinin elde ettiği bilgilere göre Kandil’deki elebaşları bu konuda PYD sorumlularına sert talimatlar gönderdi. Sivillerin kentten çıkarılmaması, gerekirse silah kullanılması isteniyor.

Avrupa’daki terör yandaşlarına da, hayatın akışını engelleyecek, Batı sokaklarını nispeten terörize edecek, Türkleri hedef alan eylemler yapılması talimatı gönderiliyor.

Son günlerde İngiltere, Almanya başta olmak üzere belli merkezlerde yükselen Türk düşmanlığının altında da bu yatıyor.

Dediğim gibi, örgüt askeri ve siyasi olarak dağılmış durumda!

Kandil, Afrin’in, Münbiç’in sıranın kendilerine gelmeden önceki son ‘direniş’ cephesi olduğunu biliyor. O yüzden ellerindeki son kozları kullanmaktan çekinmiyor!

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler