• $7,3986
  • €9,0115
  • 441.027
  • 1539.63
29 Mart 2016 Salı

İnönü’den Arena’ya aynı heyecan

Kendimi bildiğim yaşlardan itibaren gitmeye başladım İnönü Stadı’ndaki maçlara. Aslına bakarsanız, abartı olacak ama inanın kendimi bilmediğim yaşlarda da rahmetli babamın omuzlarında izledim Beşiktaş maçlarını. Hani derler ya, kare kare bilirim bu stadı. Üzüntüyü, sevinci, hayal kırıklığını, onuru yaşadığım bu stadın trübünlerine hep aynı heyecanla girerdim.
İşte o heyecanı dün bir kez daha yaşadım. Başkan Fikret Orman’ın davetlisi olarak Dolmabahçe’ye giderken, dünyanın en büyülü stadını çok merak ediyordum.
Acı, tatlı hatıralarımın olduğu, yıkılırken
içimin burkulduğu İnönü Stadı, büyük Beşiktaş taraftarı ile buluşmadan önce, huzura çıkmaya hazır mıydı?
Önce, her bir işçi kadar çalışan, yorgun, heyecanlı ve bir o kadar da mağrur Başkan Orman’la sohbet edip, stadın yapım hikayesini dinledik. Beşiktaş Başkanı’nın gururla anlattıklarının detaylarını spor servisindeki arkadaşlarım bu sayfalarda sizlerle paylaşacak.
Sohbetin ardından stadın içine, yani yeşil zemine yaklaştıkça kalbim hızla atmaya başladı.
Karşılaştığım manzara tek kelimeyle mükemmeldi. Beşiktaş’ın şerefli tarihine ve büyüklüğüne yakışır bir stat karşılamıştı bizi... Beşiktaş taraftarının, böyle bir statta oluşturacağı ambians geldi gözlerimin önüne. Dolu tribünleri hayal ettim. Eski ve yeni arasında gidip geldim. Çocukluğumun, gençliğimin vazgeçilmezi, derbi maçlarından önce geceden gelip kapısında sabahladığım İnönü Stadı, tam bir spor kompleksi olmuştu.
Stadı büyük bir heyecanla bize gezdiren Fikret Orman’ı takip ettim. Bütün işçileri tanıyordu, neredeyse hepsine ismiyle hitap etmesi beni çok şaşırttı. En küçük ayrıntıyla ilgileniyor, kılı kırk yarıyor, kapı kolundan tutun da takılan musluğa kadar emek harcadığını dosta düşmana gösteriyordu.
Belki bundan birkaç ay önce, ne zaman açılacağı muamma olan, Kara Kartal’ın yeni stadı şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Böyle bir statla ezeli rakipleriyle fark yaratacak bir markaya imza attığı için Fikret Başkan ve ekibini de yürekten tebrik ediyorum.

<p>Samsun'da arazide ağzı tel ile bağlı başıboş eşek kurtarıldı. Eşeğin ağzındaki teli kırarak çıkar

Ağzına demir teli bağlayıp ölüme terk ettiler... Zavallı eşeği, baba ve kızı kurtardı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Simpsonlar yine şoke etti! Bunu da bildiler

Beyaza bürünen Horma Kanyonu muhteşem manzaralar sunuyor