• $17,9717
  • €18,2982
  • 1022.03
  • 2987.49
12 Haziran 2018 Salı

İnce’ye talimatı kim veriyor?

Türkiye, 24 Temmuz 2015’te PKK’ya yönelik başlayan operasyonlarla terörle mücadelede yeni bir konsept belirledi; terör tehdidini inlerinde bertaraf etmek!

O konseptin gereği olarak önce hendek terörünün üzerine kararlılıkla gidildi, binlerce terörist etkisiz hale getirilirken hainlerin özerklik hayali o kazdıkları çukurlara gömüldü.

Ardından hemen sınırımızın dibindeki DEAŞ tehdidine karşı ‘Fırat Kalkanı’ harekatı başlatıldı. Cerablus’tan El Bab’a kadar çok geniş bir alan özgürleştirildi, bugün o topraklar gerçek sahiplerinin...

Ve Zeytin Dalı Harekâtı... Sırtını ABD’ye dayamış eli kanlı bir örgüte karşı yürütülen destansı mücadeleyle güney sınırımızın büyük bölümü güvenli hale getirildi.

Münbiç mutabakatı, ardından Kandil ve Sincar’a yönelik gösterilen kararlılık bu konseptin ve kararlılığın gereği...

Peki millet, siyasi irade ve ordu birlikteliğiyle terörle mücadele konusunda bu kazanımlar elde edilirken muhalefet nerede durdu?

CHP’liler hendek operasyonlarını ‘devlet terörü’ olarak tanımlayan raporlar hazırladı.

Fırat Kalkanı’na karşı çıkıldı, “Afrin’de ne işimiz var, girmeyin acı sonuçları olur” uyarıları dillendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün, “Bunlara kalsa Allah göstermesin güney bölgelerimizin bir kısmı işgal tehdidiyle karşı karşıya kalabilirdi” sözleriyle muhalefetin bu tutumunun Türkiye için ne kadar kritik olduğunun bir kez daha altını çizdi!

Eee bugün...

Devletin en yüksek mevkisine talip olan Muharrem İnce ne diyor! “Kandil’e İran’ın, ABD’nin izni olmadan giremezler. Göreceksiniz Kandil’e operasyon yapamayacaklar.”

Hale bakın... Sanki bir başka ülkeden bahsediyor, sanki Ekim 2017’den beri Irak’ın kuzeyini adım adım temizleyen yiğitler başka bir devletin askeri...

Yani Kandil’e gidip, terör yuvalarını dağıtsak yıkılıp, kalacak. Ya da operasyon yarım kalsa zil takıp oynayacak!

Zaten, canlı yayında “apolet açıklamanız askerin moralini bozuyor” diyen sunucuya, “Benim moralim ne olacak? Benim moralim yok mu?” diyen bir adamdan fazlasını beklememek lazım.

Burada asıl kritik soru Bay Muharrem’e bunları kimlerin söylettiği! Belki çok yakında bunun da cevabını öğreniriz.

<p> </p>

ŞAM YÖNETİMİ İLE MUHALEFET UZLAŞABİLİR Mİ?

Bakan Koca son hazırlıkları inceledi! Türkiye'nin en büyüğü olacak

36 yıl garajda sakladı! Yolun 2 metre altında duran otomobil görenleri şaşırtıyor

Tarihi yapılarıyla Mahkemeağcin köyü! Yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor