• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
11 Ağustos 2014 Pazartesi

İlk cumhurbaşkanı

Dile kolay!

12 yılı aşkın süredir bırakın tartışmayı, konuşmayı, düşünülmesi bile suç, yasak, sakıncalı olan tüm vesayet unsurlarının üzerine kararlılıkla gitti ve ortadan kaldırdı. Tüm kirli ittifaklara, tehditlere, suikast çabalarına karşı dimdik durdu. Sadece ülke içinde değil, yeri geldi, dünya komplolar düzenledi, yine pes etmedi. Çok ciddi hastalık geçirmesine rağmen, hasta yatağından doğru bildiğini yapmaktan geri durmadı. En yakını sandığı kimi çevrelerce arkasından hançerlenmek istedi, belki de ihanete uğradı, bana mısın demedi!
Üst üste seçim galibiliyetleri aldı, yenilgiye doymayan muhalefeti bile harekete geçirmeye çalıştı. Sağlam muhalefetin iktidarını güçlendireceğini söylemekten çekinmedi. Koltuktan olma ihtimaline rağmen inandıklarını yapmaktan bir saniye olsun imtina etmedi.
Askeri, modern, postmodern veya sivil olsun, bir çok darbe girişimine maruz kaldı, hepsine direndi. Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihine damga vurdu. Ve milletin seçtiği ilk cumhurbaşkanı olmak ona nasip oldu.

HERKESİ KUCAKLAYACAK

Herkesin kafasındaki soru!
Nasıl bir cumhurbaşkanı?
Bunun tarifini, yeni dönemi, ‘Yeni Türkiye’yi bıkmadan usanmadan propaganda sürecinde anlattı. Devir-teslim için prosedürler tamamlandıktan sonra, 28 Ağustos sabahı millet çok başka bir Türkiye’ye uyanacak. Sevenine sevmeyenine, oy verenine vermeyenine herkesi kucaklayacak, sahiplenecek bir cumhurbaşkanı olacak. Ankara’da yaptığı son balkon konuşması da bunun kanıtı. Türkiye’nin sorunları karşısında aktif, dinamik, milletle içiçe yaşayan bir cumhurbaşkanı izleyeceğiz. Ekonomiden dış politikaya, siyasetten güncel konulara kadar bir çok alanda söz söyleyen, çözüm önerileri getiren, terleyen bir cumhurbaşkanı profili göreceğiz.

Kimse merak buyurmasın!

‘Başbakan Köşk’e çıkarsa AK Parti’nin hali ne olur’ diye endişelenenlere de birkaç lafım var! Recep Tayyip Erdoğan, bu hareketin doğal lideridir. Siyaseti bile bırakmış olsa, bu hareketin yöneticisi o olacaktır.

KİRLİ İTTİFAKLARA DİKKAT

Evet doğru! Başbakan, çok pardon Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Köşk’e çıkmasını fırsat bilen kimi çevreler partinin içinde bir karışıklık çıkarmak isteyecekler. Ancak, inanıyorum ki, bu sorunların da üstesinden gelecektir Erdoğan. Çünkü, bu son seçim sonucu Erdoğan’ın Türk milletinin gözünde nerelerde olduğunun en önemli kanıtı.
Seçilmiş cumhurbaşkanı, seçilmiş başbakan ve seçilmiş parlamento….
Bu üç unsur arasında sağlanacak ahenkli bir çalışma Türkiye’yi şaha kaldıracaktır. Bu noktadaki en önemli konu, görünen görünmeyen kirli ittifakları gözden kaçırmamaktır. Aman dilense bile yapılan ihanetleri unutmadan kararlılıkla yapılacak mücadele Türkiye’yi daha da güçlendirecektir.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!