• $9,5004
  • €11,065
  • 548.672
  • 1519.25
3 Ağustos 2014 Pazar

İkinci dalga darbe çetesine

17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin ardından Pensilvanya çetesinin deşifre olmasıyla birlikte ‘bunlardan ne zaman hesap sorulacak?’ seslerinin yükselmeye başladığı günlerde herkesin sabırlı olması gerektiğini yazmıştım.
Bunun nedeni, Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk devleti olduğu, yasalar etrafında hareket etmesi gerektiğiydi. Hesap sorulması için soruşturmalar büyük bir titizlikle yapılmalıydı ve öyle de oldu. Yarın herhangi bir tartışmaya yol açmamak için hukuk devleti ilkesinin dışına çıkılmamalıydı.
Bu doğrultuda, uyduruk olarak üretilmiş ‘Selam Tevhid’ örgütü bahanesiyle yapılan dinlemeleri yapan emniyet mensupları tek tek gözaltına alındı. Bazıları sorgularının ardından serbest bırakıldı, bazıları ise tutuklandı. Bütün sulandırmalara, orta oyunlarına, terör estirmelere rağmen ilk operasyon bir anlamda tamamlandı.

150 POLİS LİSTEDE

Kısacası, bu operasyon sanıldığının aksine 17 ve 25 Aralık çetesine yönelik değildi. Adı geçen bazı polis müdürlerinin Pensilvanya ile bağlantıları böyle bir algı oluşturdu ancak emniyet içindeki paralel yapı operasyonu daha yeni başlayacak.
Nasıl mı?
Emniyet içinde aymazca ‘paralel hukuksuzluk’ yapmaya çalışanlarla ilgili listeler hazırlandı. 17 ve 25 Aralık’ta Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyen paralel örgütün emniyet unsurlarına yönelik gözaltı dalgası önümüzdeki günlerde gündeme gelecek. Sayıları yaklaşık 150’yi bulan polis sorgulanacak. İşte bu operasyon 17 ve 25 Aralık’a yönelik ilk operasyon olacak.

‘ASKERİ CASUSLUK’ SIRADA

Bir diğer listede, bir çok masumum cezaevine girmesine neden olan İzmir’deki skandal askeri casusluk davasıyla ilgili hazırlandı. Tam bir hukuksuzluk örneği olan davayla ilgili olarak 1 savcı, 4 gazeteci ve 30 polis gözaltına alınacak.
Bunları yazarken, kimi çevrelerin ‘bunları nereden biliyorsun?’ eleştirilerini duyar gibi oluyorum! Kimse kusura bakmasın! Bunun adına gazetecilik diyorlar! Paralel örgütün medya organları için hedef saptırmaya, ön almaya, soruşturmaları sulandırmaya çalışmıyorum!
Velhasıl artık hesap verme zamanı!

<p>Navigasyonda araç yerine yaya yolunu açtı. Otomobili merdivende asılı kaldı.</p><p>İlginç olay, s

Navigasyon kazası!

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu