• $17,9528
  • €18,2954
  • 1017.19
  • 2980
18 Temmuz 2017 Salı

İhanetin peşini bırakmadık!

Türk milletinin yazdığı destansı direnişin birinci yıldönümünü geride bıraktık!

Büyük milletimizin, şehitlerimizin, gazilerimizin ödediği bedeller, gösterdiği cesaret dağ gibi ortada dururken bize rol çalmak yakışmaz ancak FETÖ ihanetine karşı AKŞAM Gazetesi'nin duruşunu bir kez daha buradan teyit etmek istiyorum.

'Milli ve yerli' olmak şiarıyla yola çıktığımız bu yürüyüşte, FETÖ ihanet şebekesinin maskesini indirmeyi, toplumun bu konudaki bilincini artırmayı kendimize görev edindik. Hem 15 Temmuz sonrası süreçte hem de öncesinde bu konuda önemli işlere imza attık:

UNUTMAYIZ, UNUTTURMAYIZ

- İhanet girişiminden bir gün önce yani 14 Temmuz 2016'da "Pensilvanya'da kılıçla kutsanan generaller kim?" başlıklı bir yazı kaleme almıştım. AKŞAM'ın da manşeti olan bu yazı "Bazı subayların ABD'ye götürülerek elebaşı Fetullah Gülen'e takdim edildiğini, onun da bu isimleri kılıçla kutsadığını" anlatıyordu. Örgütün bu haber sonrası YAŞ ve gözaltı konusunda daha da paniğe kapılıp, çalışmalarını hızlandırdığını biliyoruz...

- 16 Temmuz 2016... Yani darbenin sabahında "ALÇAKLAR" manşetiyle çıktık. Baskı saatimiz belli olduğu için öyle 'rüzgarın dönmesini' beklemeden, lafı gevelemeden 'alçağa alçak' dedik!

- 5 Ağustos 2016'günü "Büyükada'da 10 CIA Ajanı" manşetimiz, darbe gecesi Büyükada'da Henri Barkey gibi tescilli ajanlarla yapılan toplantıyı deşifre etti. Türkiye, FETÖ ihanetinin arkasındaki gücü bu ve devamında yaptığımız haberlerle gördü. 7 Temmuz 2017'deki ikinci Büyükada toplantısı da yine AKŞAM sayesinde deşifre oldu.

- Bugün 'kontrollü darbe' söylemiyle göğsünü FETÖ'ye siper eden, onlar için yola dökülen Kemal Kılıçdaroğlu'nun darbe gecesi ne yaptığını da Türkiye ilk AKŞAM'dan öğrendi. 7 Ekim 2016 günkü "Tanka Selam VIP'den Devam" manşetimiz, Kılıçdaroğlu'nun havaalanından kaçarak, Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine sığındığını anlatıyordu.

- AKŞAM firari FETÖ'cülerin izini de sürdü. 17 Ocak 2017'de firari kumpas savcısı Zekeriya Öz'ün Almanya Freiburg'da Hirzberg Str. 79102 adresinde kaldığını bulup, haberleştirdik. Yine FETÖ'nün kritik isimlerinden Önder Aytaç'ın Mısır'da enselenip, serbest bırakıldığı, Adil Öksüz'ün jandarma kumpasıyla salındığını gözler önüne seren haberlerimiz ortada.

- Şubatta ilk kez hakim karşısına çıkan Marmaris'teki suikastçı hainlerin takım elbiseli halini görüp isyan eden ve "Vatan hainleri tek tip olsun" diyerek toplumun 'tek tip elbise' talebine öncülük eden de AKŞAM oldu. Türkiye bugün bizim aylar önce haklı olarak gündeme getirdiğimiz bu konuyu
tartışıyor...

AKŞAM olarak FETÖ’cülerin izini sürmeye, hainliklerini gözler önüne sermeye her gün ısrarla devam edeceğiz. Ne ihaneti, ne şehitlerimizi, ne gazilerimizi unutacağız, unutturacağız..

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler