• $18,0594
  • €18,2464
  • 1018.01
  • 3020.01
20 Şubat 2015 Cuma

İhanet şebekesi çöktü

Para trafiği… Tehditler…Kirli ittifaklar…Suikast planları…

Yaklaşık 5 gündür AKŞAM Gazetesi, paralel örgütün kirli ilişkilerini deşifre ediyor. Sosyal medyada fenomen hale gelen @fuatavni hesabının Emre Uslu tarafından yönetildiğini ve ana muhalefet partisini nasıl yönlendirdiğini kamuoyu öğrendi.
CHP’li vekillerle, @fuatavni’nin yazışmaları tehdidin sona ermediğini, 7 Haziran seçimleri yaklaştıkça ahlaksızca saldırıların artacağını gösterdi. Son olarak bugün AKŞAM Gazetesi'nin manşetinde okuduğunuz haber ise sözün bittiği yer anlamına geliyor. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast planları ve girişimlerine şahit olmuştuk. Ancak, aile fertlerine yönelik ilk kez böyle bir kumpasla karşılaştık. Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a yönelik suikast planı karşısında dilimiz tutuldu. Bu ay içinde yapılması planlanan suikastın CHP’li bir vekille konuşulması ise tüyler ürpertici. Bu planla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bundan yaklaşık 15 gün önce Kırşehir ve Bursa mitinglerinde söylediği “Ben ve ailem tehdit ediliyor” sözleri yan yana geldiğinde çok daha anlamlı oluyor.
Yaptığımız manşetler sonrası, muhatapların şahsıma ve gazetemize yönelik açıklamalarına gelince. Pensilvanya’daki beddua ve hakaret seanslarından farklı olmayan bu açıklamaların hesabını verecekler. Haberlerin yayımlanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı başlattığı soruşturmayı genişletti. Bu soruşturma sonunda ak mı kara mı ortaya çıkacak! Bugün sadece hakarete sığınan o çevrelerin bu soruşturma sonunda kamuoyuna nasıl bir açıklama yapacaklarını şimdiden merak ediyorum doğrusu.
Kısacası, ihanet şebekesi çöktü. Aylardır yazılan, anlatılan paralel örgüt-CHP ittifakı artık bütün çıplaklığıyla milletin önünde. Daha önce olduğu gibi millet, en büyük cezayı sandıkta kesecek. Türk yargısı da bu kirli ittifakların hesabını soracak.

Demirtaş randevu vermiyor

Çözüm sürecinde sonuç almaya doğru yaklaşırken, kimi çevreler bugün iç güvenlik paketini bahane ederek direnişe başladı. Böyle bir önlemin alınmasına, kamu düzeninin bozulmasına neden olan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın tavırlarını anlamakta güçlük çekiyorum. Aslına bakarsanız Demirtaş’ın ilk vukuatı değil bu. Daha önce Diyarbakır’da çocukları dağa kaçırılan annelere yönelik söylediği sözler hâlâ unutulmadı.
Demirtaş’ın tavrında bugün de herhangi bir değişiklik yok.
Nasıl mı?
Aralık 2014’te Van kırsalından PKK’ya katılan Ferhamuz Ulağ’ın ailesi Tunceli’de açlık grevine başladı. Açlık grevine bölgenin meşhur doktorlarından olan Haydar Durğun ve CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin de destek için katıldı. Yani eylem devlet destekli değil. Tunceli’nin yerli halkı da PKK karşıtı bu eyleme destek veriyor. Bu arada, Ferhamuz Ulağ’ın annesi Demirtaş’la görüşmek için randevu istiyor. Anne, ‘oğlumu getirmezseniz kendimi yakarım’ diyerek isyan ediyor. Böbrek hastası olan anne diyalize girip sonra eyleme devam ediyor. Aile, ‘eylemi bırakın’ çağrısına kulaklarını tıkıyor. Sadece anne değil, Ferhamuz Ulağ’ın kardeşi de hastanelik olmasına rağmen eylemi bırakmıyor.
Peki, Demirtaş randevu veriyor mu?
Hayır! ‘Randevu vermezseniz kendimi yakarım’ diyen annenin bu çağrısına Demirtaş hâlâ sessiz.

AKŞAM’da yeni dönem

Yaklaşık 2 yıldır içinde bulunduğum Türkmedya grubunda yeni görev değişimleri yaşandı. Bir süredir yürüttüğüm Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini 3 gün önce bırakmış bulunuyorum. Bundan sonra grubun amiral gemisi AKŞAM Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni olarak görevimi sürdüreceğim. Öncelikle, beni bu göreve layık görenlere teşekkür ediyorum.
Sorumluluğumuz büyük. Neredeyse asırlık bir tarihe sahip AKŞAM Gazetesi'nin yönetimine getirilmek büyük bir onur olduğu kadar büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Önümüzdeki dönemde, Yeni Türkiye’ye yakışır, her türlü vesayet unsurlarıyla mücadele eden, farklı ses ve renkleri içinde barındıran bir gazete yapmak için önemli bir mesai harcayacağımızdan emin olabilirsiniz.
Hedefimiz herkese hitap edebilen, baktığında aradığı her şeyi bulduğu bir gazete yapabilmek. Okur kitlemizi artırmak ve çeşitlendirmek için yeni projelerle karşınızda olacağız. Yapacağımız değişiklikleri çok kısa bir süre zarfında hizmetinize sunmakta kararlıyız.
Bu hafta örneğinde yaşadığımız gibi, yepyeni ve Türkiye gündemini sarsacak dosyalarla, ülkenin geniş kitlelerini ilgilendiren yazı dizileriyle çok daha interaktif, çok daha renkli, çok daha hareketli bir AKŞAM Gazetesi okuyacağınızdan emin olabilirsiniz.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi