• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
23 Ekim 2015 Cuma

Hürriyet’in yaptığı 5. kol faaliyeti mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi ziyaret eden Almanya Başbakan’ı Merkel’e, ‘Türkiye’ye gelme’ çağrısında bulunan sözde aydınların bu kampanyasını ‘5. kol faaliyeti’ olarak değerlendirince fırtına koptu!

Nedir 5. kol faaliyeti?
Fiili müdahaleyle ele geçirelemeyen bir kitleyi ya da devleti propaganda, casusluk, sabotaj ya da terör yoluyla manevi etkiye maruz bırakmak suretiyle müdahaleye uygun hale getirmek.
5. kol faaliyetinin sözlük anlamı bu. Anlayacağınız ‘casusluk’ faaliyeti. Yani vatana ihanet sayılabilecek faaliyetler.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın suçlama kapsamına giren isimler arasında, Hürriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök de var. Çünkü o da, bu imza kampanyasından önce Bild gazetesine yazdığı yazıda Merkel’e ‘Türkiye’ye gelme’ çağrısında bulundu.
Bu işin bir yönü.
Madalyonun bir de diğer yüzü var!
Ankara Tren Garı önündeki patlamanın ardından savcılık, Hürriyet gazetesi hakkında soruşturma açtı. Soruşturmanın nedeni, gazetenin yaptığı haberlerle canlı bombaların kaçmasına neden olması. Bu suçlama, Hürriyet ve yazarları tarafından yarım yamalak geçiştirildi.
Şimdi ben size bu olayın perde arkasını aktarayım;
Ankara Emniyeti'nde istihbarat ve terör şubesinde görevli 3 polis, Hürriyet’in muhabirine, -burada muhabirin ismini vermek istemiyorum- söz konusu bilgileri veriyor. Ve bu arkadaş da bu bilgileri yayımlıyor.
Buraya kadar bir sorun görünmüyor. Ancak, bu muhabir arkadaşın ilişkileri oldukça ilginç. Daha önce Ankara’da çalışan bu isim, ilginç bir operasyonla İstanbul’a getiriliyor. Ayrıca bu muhabir arkadaş, ‘Paralel örgüt’ operasyonları kapsamında temmuz ayında tutuklanan eski terör müdürü Yurt Atayün’ün en sağlam adamı.
Durum böyle olunca Hürriyet’in ‘5. kol faaliyeti’ içinde olup olmadığı sorusu akıllara geliyor.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?