• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
24 Kasım 2015 Salı

Hürriyet ateşle oynuyor

‘Paralel örgüt’le ittifak yaptılar tutmadı, Deniz Baykal’ı by-pass edip Kemal Kılıçdaroğlu’nu parlattılar olmadı, PKK terör örgütünden hiçbir farkı olmayan PYD’yi ‘cici çocuk’, hatta DAEŞ terör örgütünün karşısında mücadele eden meşru güç olarak lanse etmeye çalıştılar yetmedi, Selahattin Demirtaş projesine bel bağladılar ellerinde patladı...

Ancak Doğan Grubu ve onun amiral teknesi Hürriyet gazetesini bu hayal kırıklıklarının hiçbiri kesmedi!
İlk kez halkın oylarıyla, yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, darağacını adres gösteren, köşe yazarları aracılığıyla bu ülkenin Cumhurbaşkanına ‘Katil’ diyecek kadar ileri giden Hürriyet, bugün etnik kimlik üzerinden ateşle oynamaya başladı.
Bölgede güvenliği sağlamak amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü, HDP’lilerin açlık grevine başladığı şu günlerde öyle bir haber yaptı ki Hürriyet, daha önce Kürt halkına ‘sokağa çıkma’ çağrısında bulunanlardan daha tehlikeli bir skandala imza attı.
Evet, bir siyasi parti liderine yönelik suikast haberi, elbette manşet değerindedir. Buna kimse itiraz edemez. Ancak, daha ne olduğu bile belli olmadan, gece yarısı manşet devirip böyle bir haberi manşet yapmak, düpedüz tahriktir.
Hürriyet’in dünkü, Selahattin Demirtaş’a suikast haberinden bahsediyorum. Hürriyet-paralel örgüt ortaklığından çıktığı çok açık olan bu haberde, Demirtaş’ın zırhlı makam aracının arka camındaki kurşun izinden bahsediliyor. Aracın içindekilerin dahi fark etmediği, ne olduğu ‘meçhul izle’ ilgili olarak yapılan bu haberin manşete taşınması oldukça manidar.
Üzerinden çok geçmeden Diyarbakır Valiliği yaptığı açıklamada, olayı bütün netliğiyle ortaya koydu.
İşte açıklama; “Araç gerekli kriminal incelemelere tabi tutuldu. Aracın arka camının sağ tarafında 3x3 santimetre büyüklüğünde hasar olduğu tespit edildi. İncelemede, herhangi bir ateşli silah atış artığına rastlanılmadı. Hasarın sert bir cisim çarpmasından meydana geldiği değerlendirildi.”
Peki, şimdi ne olacak?
Bu haberin yayımlanmasıyla birlikte sosyal medyada başlatılan kampanya çok tehlikeli bir tırmanışın işareti olmadı mı? Hürriyet gazetesinde, dünkü manşetin yanı sıra, ‘HDP’li Sancar hastanelik’ başlığıyla verdiği haberi birinci sayfasına koyması tesadüf mü? Siyasi suikastlar üzerinden bir algı operasyonu oluşturarak, sokakları karıştırmak kimlerin ekmeğine yağ sürer?

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi