• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
5 Ocak 2015 Pazartesi

Hedef Erdoğan’ı yargılamak

Pensilvanya liderliğindeki kirli ittifakın yeni oluşturduğu senaryo bir süredir gündemde.

17-25 Aralık darbe girişimini itibarsızlaştırarak, unutulmayacak bu tarihi yolsuzluk operasyonu kılıfına sokmak için büyük bir uğraş veriliyor. Giderek büyüyen ve kritik bir rol üstlenen Halk Bankası’nı ve imza atılan büyük projeleri kullanarak 4 eski bakanı Yüce Divan’da yargılamak için elde ne varsa kullanılıyor.
Kısacası, ‘paralel örgüt’ün unsurlarının Çağlayan Adliyesi önünde bildiri dağıtarak başlattığı darbe girişimini Meclis’e taşımak gayreti içindeler.

TARAFSIZLIĞINI YİTİRMİŞ

Bunun için her yolu deniyorlar ve bunu açıkça yapmaktan da geri durmuyorlar. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, giderayak yaptığı açıklamaları görmüyor musunuz? Hedef tahtasına AK Parti iktidarını koymuş, ağzına ne gelirse söylüyor. Tarafsızlığını tamamen yitirmiş bir yargı mensubunun Yüce Divan’da nasıl bir karar vereceğini tahmin etmek o kadar da güç değil.
Peki bu senaryoyla hedeflenen gerçek amaç ne? Öncelikle, 4 eski bakanı Yüce Divan’a göndererek 17-25 Aralık darbe girişimlerini, yolsuzluk operasyonuna çevirmek. Arkasından gelecek hamle; şu anda tutuklu bulunan, görevden el çektirilen ‘paralel örgüt’ün tüm unsurları, “Bakın biz size demiştik. 17 Aralık bir yolsuzluk operasyonudur. Biz haklı çıktık” diyerek, tutukluluklarına itiraz edecek ve serbest kalacak. Bu şekilde, 2015 seçimlerine doğru giderken, AK Parti iktidarını itibarsızlaştırarak, hükümetten uzaklaştırmak, hatta güçsüz bir koalisyon hükümetini uygulamaya sokmak amacındalar.

SENARYOYA ALET OLMASINLAR

Hatta daha ileri giderek söylüyorum; ipe sapa gelmeyen bu yolsuzluk iddialarını gerekçe göstererek ileri bir tarihte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yüce Divan’da yargılanmasını sağlamak gerçek hedefleri. Bu hiç de yabana atılacak bir tez değil. 17-25 Aralık darbe girişimi sonrası, ‘paralel örgüt’ unsurlarının Erdoğan için hazırladığı ‘Dönemin Başbakanı’ ibareli iddianameyi unutmamalıyız.
Son söz; bütün bu gizli hedefleri dikkate alan siyasi aktörlerin, bugün uygulamaya konulmak istenen senaryoya alet olmaması gerekiyor. Yüce Divan bahane edilerek başlatılan orta oyununu görmek çok da zor değil.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!