• $12,8943
  • €14,5853
  • 743.784
  • 1808.79
22 Ocak 2016 Cuma

HDP’nin yeni hamisi CHP

Güvenlik güçleri kararlılıkla mücadele ederek Cizre’yi terör örgütü militanlarından temizlemeye çalışırken, HDP’li vekil Faysal Sarıyıldız, 15 PKK’lıyı kaçırmaya çalışıyor. Bu arada da sosyal medyada feryat ediyor, "güvenlik güçleri üzerimize ateş açıyor" diye...

Tam bu sırada TBMM’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşanıyor. HDP’liler, ‘Milletvekili arkadaşımızın Cizre’de hayati tehlikesi var, Meclis çalışmalarına ara versin’ diye veryansın ediyor. O sırada, CHP’liler, PKK’lıları kaçırmaya çalışan Faysal Sarıyıldız’a sahip çıkıyor ve HDP’nin talebini destekliyor.
Ne oluyor ya? 2000’li yılların başında Türkiye’yi terk etmiş ve hiçbir şekilde yaşananlardan haberdar olmayan birini bugün ülkeye getirsen, CHP ile HDP arasındaki farkı çözemez. Fark diyorum ama yanlış söylüyorum. Çünkü, hendek kardeşliği, bildiri ortaklığı, PKK sempatizanlığı konusunda iç içe geçmiş durumdalar.
Koca CHP’nin genel başkanı da, ağzından tükürükler saçarcasına hakaret etmeye devam ediyor. İran yandaşı sağında, Esad yandaşı solunda, paralel örgüt yandaşı arkasında.
Bu gidişat CHP için hiç ama hiç içaçıcı değil. Bunu ben söylemiyorum, bizzat parti seçmeni söylüyor. Dün AKŞAM Gazetesi’nde yayımlandı ORC’nin kurultay sonrası CHP seçmeniyle yaptığı anket çalışması. CHP’nin gidişatının içler acısı durumunu takdirinize sunmak için bir kez daha bu araştırmanın bazı sonuçlarına yer vermek istiyorum;
- Seçmenin yüzde 54.8’i Kılıçdaroğlu’ndan memnun değil.
- Kendilerini temsil edecek isimlerin kuracağı yeni bir partiye ‘oy veririm’ diyenlerin oranı yüzde 83.2.
- Akademisyenlerin ihanet bildirisine destek veren CHP yönetiminin aksine, seçmenin yüzde 86.2’si devleti haklı buldu.
- Seçmenin yüzde 81.6’sı da paralel örgüte yönelik operasyonlara destek verdi.
Bu sonuçlar, CHP yönetiminin seçmeniyle bağlarını tamamen kopardığının en önemli kanıtı. CHP seçmeninin Türkiye’nin sorunlarına bakışıyla, Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının bakışı arasında dağlar kadar fark var.
Yazık oluyor koskoca CHP’ye.

Al Alev’i, vur Ara’ya!

Ara Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını çeker çıldırırlar, Alev Alatlı, ihanet bildirisine destek veren Chomsky’yi eleştirir aforoz edilir.
Nasıl bir memleket olduk?
Yıllarca el üstünde tuttuğunuz bu isimler, kurduğunuz düzene biraz kafa tutmaya kalkınca hazımsızlık yaşıyorsunuz.
O kadar merak ediyorum ki, Ara Güler, Cumhurbaşkanı'nın fotoğrafını çekmeyi reddetse, Alev Alatlı o bildiriye imza atsa tavrınız nasıl olurdu?
Herhalde o zaman sırf sizin istediğiniz şekilde davrandılar diye bağrınıza basardınız.

<p>Erdoğan, faiz-kur manipülasyonlarıyla mücadeleden Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşen ilişk

Başkan Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon düşecek

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor