• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
19 Ağustos 2015 Çarşamba

HDP Kandil’i vurur mu?

‘AKP-CHP-HDP’yi esas alacaksanız, 469 geniş tabanlı bir koalisyon olur. Böyle bir yapılanma içerisinde MHP şerefi ve haysiyetiyle çok güzel bir ana muhalefet görevini de üstlenmeye hazırdır. Bunların hiçbirisinden sonuç alınamıyorsa, seçim en erken ne zaman olacaksa o zaman da seçim olur’.
7 Haziran gecesi MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ağzından çıkan cümleler bunlar. Aradan geçen 2 ay 10 günlük süre zarfında ne olduysa her ihtimale ‘hayır’ demeye başladı Bahçeli. 7.5 milyon seçmenin oyuna, 80 milletvekiline rağmen Meclis içinde aktör olmak yerine, çözümsüzlüğün başmimarı olmayı yeğledi.

İÇİNİZE SİNECEK Mİ?

Bahçeli, bütün bunları yaparken ‘şerefsiz’ diyecek kadar ileri gittiği HDP’yi oyunun içine sokmuş oldu. Artık, olası bir seçim hükümeti içerisinde HDP’li vekiller de yer alabilecek. Terörle mücadele konusunda kararlı olunması gerektiğini vurgulayan, çözüm sürecinin dahi sona erdirilmesini isteyen MHP lideri Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini altın tepsiyle HDP’ye sundu. Şimdi soruyorum! PKK’ya ‘kirli’ demediğini anlatmak için ecel terleri döken HDP’nin içinde olduğu bir hükümet terörle nasıl mücadele edecek? Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Kandil’e yönelik olası operasyonlarının tartışıldığı bir ortamda HDP’li bir milli savunma bakanını içinize nasıl sindireceksiniz? Terörle mücadele kapsamında HDP’li bir bakan, Kandil’in vurulmasına imza atar mı? Milli Güvenlik Kurulu toplantısında HDP’li bakanların yer aldığı bir fotoğraf karesini tasavvur edebiliyor musunuz?
Peki, kasım ayında yapılacak olası bir seçimde yine 7 Haziran’daki tablo ortaya çıkarsa, tek başına iktidar sonucu çıkmazsa, HDP’nin içinde yer aldığı bu seçim hükümetinin görev süresi daha da uzamayacak mı?
Sayın Bahçeli, bu soruları kendisine hiç sormaz mı? Başta kendi tabanı olmak üzere tüm kamuoyu cevap bekliyor.

ERKEN SEÇİMDEN NEDEN KORKULUR?

Bahçeli, erken seçime de ‘yokum’ dedi. CHP ise başka bir âlem. Neredeyse tek seçenek olarak görülen AK Parti-CHP koalisyonu için iki taraf da uğraş verdi ancak olmadı. Koalisyonun MHP ile de olmayacağı kesinleşti. Elde tek seçenek kaldı, o da erken seçim.
Ancak, başta CHP olmak üzere bazı çevreler erken seçim düşüncesinden dahi rahatsız oluyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘görevi bize verin’ demeye başladı bile. Görev CHP’ye verilse ne olacak? AK Parti ile koalisyon kurulamadığına göre, rakamlar diğer partilerle hükümet olamayacağını gösteriyor.
Bir yandan ‘belirsizlik ülkeyi kaosa sürüklüyor’ diyeceksiniz, bir yandan da belirsizliğin sürmesine hizmet edeceksiniz. Bugün oluşan kilidi çözecek tek adres millettir. Bu nedenle, muhalefet partilerinin erken seçimden neden bu kadar çekindiklerini anlamakta güçlük çekiyorum.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz

4 bin yıllık gizem çözüldü! Çığlık atan mumyanın sırrı ne?

Merkel'den Türkiye'ye veda ziyareti! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Huber Köşkü balkonunda İstanbul Boğazı'nı anlattı