• $16,8216
  • €17,5839
  • 976.35
  • 2462.91
31 Temmuz 2015 Cuma

HDP içindeki gladyo

Milletin aklıyla alay ediyorlar. Çatışmasızlık ortamı istediklerini, çözüm sürecini desteklediklerini söylüyorlar. Bunu hem de Meclis çatısı altında, milletin gözünün içine bakarak yapıyorlar. Bu durumun ruh sağlığı açısından da sıkıntılı olduğunu söylemek çok iddialı olmaz diye düşünüyorum.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın geçtiğimiz günlerde grup toplantısında yaptığı açıklamaları tek tek analiz ettiğinizde ruh sağlığının iyi olmadığını açıkça görürsünüz. Bakın neler diyor:

- 7 Haziran sonrasında bir Recep Tayyip Erdoğan darbesi yapılmıştır. Nereden alıyorlar yetkilerini? Artık siz tek başına iktidar değilsiniz.

- Dolmabahçe mutabakatından 1 hafta sonra nasıl vazgeçtiklerini ibretle izledik. Çözüme 1 hafta kalmıştı.

- Bütün inançlarım kutsallarım adına yemin ederek söylüyorum. PKK denilen örgüt, ülkenin bölünmesi stratejisinden 20 yıl önce vazgeçmiş.

- PKK silah bıraksaydı Türkiye nasıl nefes alırdı düşünebiliyor musunuz? IŞİD’e karşı mı savaşılacak? O zaman Türkiye ve PKK, IŞİD’e karşı beraber savaşabilirdi.

- Saraya bağlı gladyo örgütüyle kirli bir savaş yürütülüyor. Kendi özel örgütünü kullanıyor. Suruç katliamını yapan bu özel gladyo örgütüydü.

- Ceylanpınar’da yatağında uyuyan 2 polis kirli bir şekilde katledildi. Adıyaman’da öldürülen asker. Aydınlanmayan bir olaydır.

PKK İKNA EDEMİYOR

Açıklamalar bunlar. Neredeyse tamamı yalanlarla örülü bu sözleri sağlıklı olarak değerlendirmek mümkün mü? PKK terör örgütü yaptığı eylemleri kabul ediyor, ancak Demirtaş’ı ikna edemiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, eli kanlı terör örgütüyle birlikte mücadeleye davet ediyor. Dolmabahçe’deki alınan kararların hemen ardından, Kandil’den gelen ‘silah bırakmıyoruz’ açıklamalarını görmüyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırıyor.
Gelelim şu gladyo safsatasına!
Eğer özel bir gladyo görmek istiyorsanız kendi partinizin içine bakın.
Nasıl mı?

HEDEF ÇÖZÜM SÜRECİ

Selahattin Demirtaş: Kobani’de yaşanan katliam girişimine karşı 7’den 70’e bütün halklarımızı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz.
Sonuç: 52 Kürt vatandaşı hayatını kaybetti.
Figen Yüksekdağ: Biz sırtımızı YPJ’ye, YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz. Bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz.
Abdullah Zeydan: PKK’nın öyle bir gücü var ki Türkiye Cumhuriyeti’ni tükürüğüyle boğar.
Faysal Sarıyıldız: Şanlıurfa Suruç’ta kullanılmak üzere Suriye’den getirilen silah ve mühimmata kuryelik yapan vekil.
Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Bütün bu ve benzeri açıklamalar sonrası heba edilmeye çalışılan ‘çözüm süreci.'

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı