• $12,4385
  • €14,0451
  • 712.835
  • 1776.41
2 Haziran 2015 Salı

HDP barajı geçerse çözüm süreci biter!

‘Üst aklın’ yönettiği koalisyon son kozlarını oynamaya başladı. Bundan yaklaşık 2.5 ay önce Kandil’e çıkarak PKK terör örgütü yöneticilerinden Cemil Bayık’la röportaj yapan Cumhuriyet Gazetesi bugünlerde de Kandil’de. PKK’nın karargahını yol geçen hanına çevirmiş durumda. Seçimlere çok az bir süre kala giderek kan kaybeden HDP’nin barajı aşabilmesi için önce MİT TIR’ları manşeti arkasından da iktidara ‘aba altından sopa gösteren’ Cemil Bayık röportajı. Aynı gün ‘paralel örgüt’ün medya organı Zaman Gazetesi’nin manşeti de Selahattin Demirtaş. ‘HDP projesi’nin parçası konumundaki Hürriyet Gazetesi de Akkuyu Nükleer Santralı’nı diline dolamış. Aynı gazete bu haberin altında, polis tarafından müdahale edilen Zaman Gazetesi muhabirinin fotoğrafını ‘basın özgürlüğüne müdahale’ şeklinde veriyor. O muhabirin Gezi Parkı’na gitmeden önce attığı tweetlerle, olay yerinde yaptığı provokasyonlarla ilgili tek kelime dahi etmeden algı operasyonu oluşturmaya çalışıyor.

Tek hedefleri koalisyon

HDP’nin eşbaşkanı da bunların elinde oradan oraya savruluyor!
Daha KCK operasyonu kapsamında 7 bin partilinin bileklerine takılan kelepçenin izleri silinmeden paralel örgütle ittifak yapıyor Selahattin Demirtaş. ‘En iyi Kürt ölü Kürt’ mantığıyla yıllarca Kürt halkını aşağılayan sınıfın gazete ve televizyonlarında boy gösteriyor, bağlama çalıp türkü söylüyor.
Peki, bütün bunlarla neyi amaçlıyorlar?
Tek başına iktidar olamayacaklarına göre, tek hedefleri koalisyon. Koalisyon yaparak Türkiye’yi o karanlık günlere geri götürecekler.
Diyelim ki, onların istediği gibi bir koalisyon tablosu ortaya çıktı. En mantıklı koalisyon ihtimali AK Parti-MHP koalisyonu. Böyle bir koalisyon sonrası, MHP’nin net tavrı ortadayken, ‘çözüm süreci’nden bahsetmek mümkün olabilir mi? Bir diğer ihtimal ise CHP-MHP-HDP koalisyonu. Bugün hâlâ Dersim katliamını savunan CHP zihniyetiyle ‘çözüm süreci’ yürütülebilir mi?
Son söz; HDP’nin derdi ‘çözüm süreci’ falan değil. Tek sıkıntıları, ‘çözüm süreci’nin mimarı ve teminatı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı engellemek. Bunu da gizlemiyorlar zaten. İddia ediyorum, HDP barajı geçerse, Türkiye Cumhuriyeti’nin en kıymetli projesi ‘çözüm süreci’ sona erer.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor