• $9,2643
  • €10,7386
  • 525.072
  • 1409.62
12 Eylül 2017 Salı

Hâlâ mı 3 maymunu oynayacaksın Hans!

Yıllarca PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerine yataklık yapan Almanya'nın son gözdesi FETÖ... Çok sayıda elebaşına kucak açmalarının ucunda elbette Türkiye düşmanlığı var. Özellikle 15 Temmuz ihanet girişiminin ardından Berlin'e gönderilen 4 bin 500 dosyayı görmezden geliyor, "Bizde yargı bağımsızdır" diyerek topu taca atıyorlar.

Ankara ise sadece Almanya değil FETÖ'yle bir şekilde temasta olan tüm ülkelere şu uyarıyı yapıyor; "Bu ihanet şebekesi bulunduğu bütün ülkeler için tehdit, gerçekleri manipüle edip, devlet kurumlarına sızıp sisteminiz için büyük riskler oluşturabilir."

Bugün o ihanet şebekesini bir koz gibi kullanıyor olmaları, bir gün o tehditle yüzleşmeyecekleri anlamına gelmiyor.

Bakın Almanya'nın en saygın yayın organlarından Der Speigel, en son bu ihanet şebekesiyle ilgili ne haber yaptı. Ayrıntılarını sayfalarımızda okuyacaksınız... Özetle şu ki; FETÖ, Almanya topraklarında PKK'yla da işbirliği yaparak bazı kritik isimlere suikast düzenleyecek, suçu da MİT'e atacaktı!

Bunu biz yazmıyoruz, Alman dergisi yazıyor... Haberde gizli servis BND'nin de FETÖ-PKK temasıyla ilgili tespitleri olduğu anlatılıyor.

Peki deşifre olan bu kanlı plana rağmen Almanya hâlâ FETÖ konusunda 3 maymunu oynamaya devam mı edecek? Hâlâ mı 4 bin 500 dosyayı sümenaltı edecek...

Bakmayın sorduğuma, elbette öyle yapacak! Çünkü FETÖ onlar için stratejik bir tercih haline dönüşmüş durumda.

Ama o yılanın kendilerini sokma günü son örnekte olduğu gibi sanırım pek de uzak değil!

Tek dertleri teröristler mi yoksa bir şeylerin mi peşindeler?

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı İHA'larla ilgili sözleri toplumda ciddi tepkiye neden oldu. Normal şartlarda ne beklenir, Kılıçdaroğlu'nun çıkıp, "Vekilimiz yanlış yapmıştır, CHP olarak terörle mücadele konusunda güvenlik güçlerimizin yanındayız" demesi... Ama o bırakın tepkiyi, Tanrıkulu'nun zırvalarına açıktan destek verdi.

Hâl böyle olunca insanın aklına "Bunların derdi sadece öldürülen teröristler mi, yoksa milli savunma sanayii ürünlerini tartışmaya açacak başka bir şeylerin mi peşindeler?" sorusu takılıyor!

Açıkçası terör seviciliklerini biliyoruz, bu ilk değil ama SİHA konusunda başka bir panik içinde olabilirler... Ben ikincisinin de güçlü bir seçenek olduğu kanaatindeyim. Bakalım zaman ne gösterecek!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!

Temizlik işçileri greve gitti sokaklar çöp yığınları ile doldu

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı