• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
4 Ekim 2014 Cumartesi

Gözü kara ‘paraleller‘

Milletin seçtiği ilk cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün Meclis açılışındaki konuşmasını dinliyorum. Türkiye’nin hemen hemen her sorunuyla ilgili ayrıntılı açıklamalar ardı ardına geldi. Konuşmanın içinde yine ‘tokalaşmak için uzatılan el’den tutun da, ‘kutuplaştırmayı bir kenara bırakalım’a kadar net mesajlar yer alıyordu.
Bu kapsamlı konuşmanın içinde, daha öncekilerde olduğu gibi, çok ciddi bir bölüm ‘paralel örgüt’e ayrılmıştı. Neredeyse, Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgenin bugünkü baş belası IŞİD kadar ‘paralel örgüt’e de yer verilmişti.
Görünen o ki, ‘paralel örgüt’ en az IŞİD kadar büyük bir tehlike olarak algılanıyor.
Sadece bu da değil!
Erdoğan, konuşmasında, yine daha öncekilerde olduğu gibi başta kendi partisi olmak üzere bütün milletvekillerini bu örgütle ilgili uyardı. Bütün Meclis’i topyekün ‘paralel örgüt’le mücadeleye çağırdı. Bu çağrıdan herkes kendisine düşeni almalı. Çünkü, bu konu da uluslararası bir güvenlik sorunu.
Öyle ki, her geçen gün yeni bir skandala daha ulaşıyoruz!
Son olarak, ‘paralel örgüt’ün illegal işlerini araştıran polis ve savcılar çok önemli bilgilere ulaştı. 17 ve 25 Aralık sivil darbe girişiminin ardından, bu örgütün unsurlarının yasadışı dinlemeler içinde bulundukları illerde savcı ve hakimlerden nasıl izin aldıklarını neredeyse ezberledik.
Ancak, bugün ulaşılan bilgiler ‘pes artık’ dedirtecek cinsten!
4 farklı ildeki paralel polisler, takibe aldıkları kişilerle ilgili dinleme kararlarını İstanbul’daki adliyelerden almış. Yani bulundukları ildeki yargı mensuplarını bir şekilde ikna edemeyince çareyi İstanbul’daki paralel savcı ve hakimlerde aramışlar.
Emniyet şimdi bu 4 ilde illegal işleri yapan paralel polislerin peşine düştü. İsimlerin birçoğu belirlendi. Önümüzdeki günlerde yeni operasyonlar görebiliriz.

4 polise özel eğitim

‘Paralel örgüt’ün marifetlerini ortaya dökebilmek amacıyla çok kapsamlı ve detaylı bir çalışma yapılıyor. İmza attıkları skandallar deşifre olmaya başlayınca yaptıkları dinleme ve görüntüleri bilgisayarlardan silen ‘paralel’ciler hedeflerine ulaşamadı.
Hatırlarsınız, İstanbul polisi bu örgütün sildiği illegal dinlemeleri ve belgeleri, sakladığı 10 bilgisayardan 4’ünün bilgilerini geri getirmeyi başarmıştı. Geriye kalan 6 bilgisayarı çözmek için de özel bir program kullanılacak. Bu programla ilgili 4 polise Ankara’da eğitim verildi. Şimdi o polisler, çözülemeyen 6 bilgisayardaki sırları ortaya çıkarmak için çalışmalara başladı. Yetkililer o bilgisayarlardan çok önemli detaylara ulaşacaklarına inanıyor.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!