• $9,3118
  • €10,853
  • 529.749
  • 1429.85
29 Nisan 2015 Çarşamba

Fuatavni’nin köstebeklerine suçüstü

Fethullahçı Terör Örgütü’nün sosyal medya ayağı ‘fuatavni’ son dönemde ıskalamaya başladı. Aslına bakarsanız bu hesaba ‘fuatavni’ denmesi taraftarı da değilim. Belki gençler hatırlamaz ama Gırgır adında bir mizah dergisi vardır. Derginin fenomen haline gelmiş karakterlerinden ‘Avanak Avni’, bugün bana ‘fuatavni’yi hatırlatıyor. Teklifim; bundan sonra bu hesabın ‘Avanak Avni’ olarak adlandırılması. Latife bir yana ‘Avanak Avni’ Türkiye’nin mizah kültürünün önemli karakterlerinden biridir. ‘Fuatavni’nin bugün hizmet ettiklerine bakıldığında yan yana bile getirilemez.

17-25 Aralık sivil darbe girişimlerinin ardından, paralel örgüte yönelik hemen hemen her operasyonu önceden bildiren bu sosyal medya hesabı, son günlerde popülaritesini yitirdi. Yavaş yavaş baltayı taşa vurmaya başladı.
Son dönemdeki tablonun tabii ki bir nedeni var.
Özellikle İstanbul Emniyeti’nde ‘fuatavni’nin köstebekleriyle ilgili çok ciddi bir çalışma yapıldı. Bunun sonucunda birçok ‘casus’ paralel unsur tespit edildi ve haklarında soruşturma başlatıldı. Durum böyle olunca yapılan operasyonlardan haberi olmayan ‘fuatavni’ çaresiz kaldı.
Yani anlayacağınız, artık sanal dünyanın arkasına saklanmak da çare olmuyor!

Yargıdaki paralel çete deşifre oldu

‘Paralel örgüt’e mensup 63 ismin tahliye edilmesine yönelik oyun, yargıdaki yapılanmanın da gün yüzüne çıkmasını sağladı. O kadar büyük bir çaresizlik içindeler ki, her türlü hukuksuzluğu yapmaktan geri durmuyorlar. Ancak, çok önceden hazırlığı yapılan tezgah zamanında müdahalelerle savuşturuldu.
‘İstanbul 29. ve 32. Asliye Ceza Mahkemeleri’nin hakimlerinin yaptıklarına daha önce müdahale edilmesi gerekir miydi?’ sorusunun cevabı kocaman bir ‘EVET’. Çok daha önce aldıkları kararlar ve yazdıkları tweetlerle renklerini belli eden bu hakimlerin, böyle bir skandala imza atacakları bu kadar açıkken, HSYK’nın bunu izlememesi gerekirdi. Tutuklu isimlerle ilgili pası birbirlerine atan, şüpheli avukatlarına mesajlar yollayan bu tip yargı mensuplarına müdahale HSYK’nın görevi.

<p>Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yoğun  bakım yatak kapasitesi 3 kat arttı. 11 yataklı erişkin yoğun b

Cerrahpaşa'ya yeni yoğun bakım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu