• $9,2968
  • €10,797
  • 528.691
  • 1417.09
15 Kasım 2016 Salı

FETÖ’nün yeni planı ‘Ensar ailesi’

15 Temmuz'dan sonra bütün hücreleriyle deşifre olmaya başlayan ve para muslukları kesilen FETÖ, yeni kaynakların peşine düştü. Himmet adı altında topladıkları yardımları, ihanet için kullanan FETÖ militanları, şu sıralarda özellikle Avrupa’da hareketli. İhanet şebekesinin izini süren istihbarat birimleri yaptıkları çalışma sonucunda ilginç bilgilere ulaştı.

Geçtiğimiz ay başta Belçika olmak üzere bir çok ülkede örgütün Avrupa sorumlularıyla bir dizi toplantı yaptılar. Yapılan toplantılar sonucunda alınan karar doğrultusunda, bugüne kadar kullandıkları ‘himmet’ adı altındaki soygun şeklinin adını değiştirdiler. Yeni soygunun adı ‘Ensar ailesi’.

Ne mi bu proje?

Türkiye’de tutuklanan örgüt üyelerine destek olmak maskesi altında aile başına 500 euro ödeme zorunluluğu getirildi. Toplanan kaynak, sözde tutuklu ailelerine verilecek.

Kurban, fakirlere yardım, eğitim vb. bir çok vaatle insanların safiyane duygularını sömüren terör örgütünün bu yeni oyununa kimsenin geleceğini sanmıyorum.

Ancak, bu yeni soygun yönteminden herkesin haberdar olması gerektiğini düşünüyorum.

‘Altın Soytarı’ ödülü Bayülgen’in

Aynı köhnemiş zihniyet, fırsat buldukça o iğrenç yüzünü gösteriyor. O aşağılamaya çalıştıkları milletin 15 Temmuz'da kendilerini ipten aldığının bile farkında değiller. O ‘Diriliş’ gecesinden ders almamışlar. Doğan Grubu’nun düzenlediği ‘Altın Kelebek’ ödül töreninde yaşanan soytarılıklardan bahsediyorum. Boyunlarına papyon takınca kendilerini adam yerine koyan o çevreler, 15 Temmuz kahramanlarının severek izlediği Diriliş Ertuğrul dizisini ince ince doğramaya çalıştılar. Halk tarafından ‘En iyi dizi’ ödülüne layık görülen yapımla ilgili hazımsızlık öyle bir raddeye gelmişti ki, skandallar birbirini izledi. Önce, dizi ekibini konuşturmadılar, sonra da Okan Bayülgen aracılığıyla tam bir kepazelik sergilediler.

Fazla söze gerek yok!

Ben de verdiğim ödülleri açıklıyorum;

‘Altın skandal’ ödülü Doğan Grubu’na, ‘Altın soytarı’ ödülü de Okan Bayülgen’e gitsin…

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı