• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
28 Nisan 2017 Cuma

FETÖ'nün mahrem arşivi 'A Takımı'ndan

17-25 Aralık sivil darbe girişiminin ardından imza atılan en büyük operasyon. Türkiye’ye 15 Temmuz gecesini yaşatan ihanet şebekesi FETÖ’nün emniyet yapılanması tamamen çökertildi. Detaylara, perde arkasında yaşananlara geleceğim ancak önce bilançoyu vermekte fayda var.

Ele geçirilen arşivle birlikte polislerin bağlı olduğu 4 bin sivil yani bir başka deyişle ‘mahrem imam’ deşifre oldu. Şimdilik 9 bin polis açığa alındı ancak bu rakam çok daha büyüyecek. Listedeki rakam 30 bini buluyor. Arşivde kamuoyunun yakından tanıdığı üst düzey isimler de var.

Operasyonla ilgili detaylara gelecek olursak!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), arşive referandumdan 1 hafta önce ulaştı. Ele geçirilen örgütün emniyet arşivi. Elde edilen bilginin kıymeti ise, karakoldaki memurdan çok, polisin bağlı olduğu 4 bin kişiden oluşan ‘mahrem imamlar’ olması. Bunların en büyük özelliği, emniyet dışında sivil isimlerden oluşmaları. Kimsenin tanımadığı, sıradan hayat süren ve genellikle öğretmenlik yapan isimler. Operasyonun en büyük özelliği ise ilk kez örgütün ‘mahrem imamları’na yönelik yapılan operasyon olması. Yakalanıp, gözaltına alınan isimlerin vereceği bilgiler doğrultusunda, asker ve yargı içinde de büyük çaplı operasyonların gündeme gelmesi an meselesi.

ÖKSÜZ GİBİ ÜST DÜZEY

Şimdi gelelim en can alıcı soruya! Bu arşiv nasıl ele geçirildi?

Örgüt içinde Adil Öksüz kadar önemli sayılan üst düzey bir ismin itirafıyla deşifre oldu emniyet arşivi. Bu isim ikna edildi ve taraf değiştirdi. Sonrasında elindeki emniyet arşivini istihbarat birimleriyle paylaştı.

Son söz;

Bu operasyonla FETÖ’nün polis ayağı kazınmıştır. Ayrıca bu operasyonla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast ihtimaline, bu ihtimal tamamen ortadan kalkmasa bile, darbe vurmuştur. Emniyet teşkilatının, örgütün silahlı kanadı olduğunu düşünürsek, bunun ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor