• $8,1328
  • €9,7092
  • 455.744
  • 1378.37
11 Şubat 2015 Çarşamba

Erdoğan Türkler‘le buluştu

Erdoğan, Kolombiya’da turistik yerleri gezerek alışveriş yaptı. Aldığı bronz heykelle ilgili satıcıya Rabia işareti yapan Erdoğan, “Bronzun Rabia’sını yapabilseydiniz, alışverişim farklı olurdu” dedi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, Latin Amerika ülkeleri seyahati kapsamındaki ilk durağı Kolombiya oldu. Kolombiya’nın başkenti Bogota gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de eşlik etti.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Tarihi yerleri gezmek için sokağa çıkan Erdoğan'a Türk vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Türklerle fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın peşinden gidenvatandaşlar gezi boyunca heyeti yalnız bırakmadı. Kolombiya’nın en önemli turistik mekanlarından olan altın müzesi Museo del Oro’yu gezen Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, tarihi parçaları dikkatle inceledi. Erdoğan, müzenin ardından, yan tarafta bulunan hediyelik eşya çarşısına geçti. Bir dükkanda iki ürün beğenen Erdoğan, uzun süre pazarlık yaptı. Bu sırada Erdoğan, satıcıya Rabia işareti yaptı. Bronz bir el heykeli alan Erdoğan çıkışta, satın aldığı bir bronz heykelle ilgili olarak, “Onlara bu bronzun Rabia’sını yapabilseydiniz, alışverişim daha farklı olurdu dedim” şeklinde konuştu.

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler