• $18,1028
  • €18,266
  • 1019.24
  • 3020.01
11 Şubat 2015 Çarşamba

Erdoğan Türkler‘le buluştu

Erdoğan, Kolombiya’da turistik yerleri gezerek alışveriş yaptı. Aldığı bronz heykelle ilgili satıcıya Rabia işareti yapan Erdoğan, “Bronzun Rabia’sını yapabilseydiniz, alışverişim farklı olurdu” dedi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, Latin Amerika ülkeleri seyahati kapsamındaki ilk durağı Kolombiya oldu. Kolombiya’nın başkenti Bogota gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de eşlik etti.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Tarihi yerleri gezmek için sokağa çıkan Erdoğan'a Türk vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Türklerle fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın peşinden gidenvatandaşlar gezi boyunca heyeti yalnız bırakmadı. Kolombiya’nın en önemli turistik mekanlarından olan altın müzesi Museo del Oro’yu gezen Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, tarihi parçaları dikkatle inceledi. Erdoğan, müzenin ardından, yan tarafta bulunan hediyelik eşya çarşısına geçti. Bir dükkanda iki ürün beğenen Erdoğan, uzun süre pazarlık yaptı. Bu sırada Erdoğan, satıcıya Rabia işareti yaptı. Bronz bir el heykeli alan Erdoğan çıkışta, satın aldığı bir bronz heykelle ilgili olarak, “Onlara bu bronzun Rabia’sını yapabilseydiniz, alışverişim daha farklı olurdu dedim” şeklinde konuştu.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi