• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
24 Mart 2015 Salı

Erdoğan kitapçık mı fırlatsın?

‘Çözüm sürecine bedenimizi koyduk’ düsturuyla yola çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerdeki uyarılarına yönelik eleştirileri anlamakta güçlük çekiyorum. ‘Niye silah bırakıyorsunuz’ diyerek Kandil’e mesajlar gönderenleri bir yere oturtsam da, Başbakan Yardımcısı Arınç’ın açıklamalarını hiçbir yere oturtamıyorum. ‘Hükümeti tehlikelerden korumak’, ‘Çözüm sürecini hükümet yürütüyor’ demek ne anlama geliyor, çözemiyorum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tabii ki eleştirilemez değil. Ancak, ‘çözüm süreci’ gibi hassas bir konuda yaptığı uyarıları bu şekilde acımasızca yerden yere vurmak ne kadar doğru? Bu süreci başlatan ve garantörü olan kim? Erdoğan’ın eleştirdiği 10 maddelik planda neden PKK’nın atacağı adımlardan tek satır bile bahsedilmez?
Ne olacaktı?
Bugüne kadar olduğu gibi HDP isteyecek, iktidar yapacak, öyle mi? Bu ülkenin İç Anadolusu, Marmarası, Egesi, Karadenizi yok mu? Burada yaşayan vatandaşların hissiyatına kulak mı tıkayacaksınız?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çözüm sürecinin tüm Türkiye tarafından desteklenmediği sürece başarıya ulaşamayacağını gördüğü için bu tür uyarılarda bulunuyor. Eleştirenlere sesleniyorum! Yüzde 52 gibi rekor bir oyla halk tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olan Erdoğan, kendi düşüncelerini açıklamak yerine MGK toplantısında anayasa kitapçığı fırlatma yolunu seçse daha mı iyi olacak? O günlere mi özlem duyuyorsunuz? Nasıl bir cumhurbaşkanı olacağını milletten gizlemeden açık açık anlatan bir liderden ne yapmasını bekliyorsunuz?

Darbeleri kim durdurdu?

Bütün bu tartışmalar ışığında çok daha hassas bir konuyu hatırlatmak istiyorum.
MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı 7 Şubat’ta tutuklamak isteyen ‘paralel örgüt’ neyi gerekçe göstererek harekete geçmişti?
Hemen cevap vereyim! Çözüm sürecinde ilerleme sağlamak için Oslo’da yapılan görüşmeleri bahane ederek Fidan’a kelepçe vurulmak istendi.
Peki buna kim 'dur' dedi?
Bugün ‘niye konuşuyorsun’ denilen Erdoğan, hasta yatağından bu operasyonu boşa çıkardı.
Sadece bu mu?
‘Gezi olayları’ maskesi altında başlatılan darbe girişimi sırasında herkesin ama herkesin eli ayağı birbirine dolaşmışken, birbirlerine ‘ne yapacağız’ diye sorarken, Erdoğan’ın dik duruşu sayesinde tehlike savuşturulmadı mı? Aynı şekilde 17-25 Aralık darbe operasyonları kimin sayesinde atlatıldı?
Hâlâ Erdoğan sussun mu diyorsunuz?

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi