• $16,7089
  • €17,4756
  • 967.316
  • 2405.36
27 Mayıs 2014 Salı

Erdoğan Cumhurbaşkanı, hayırlı olsun!

Başbakan Erdoğan’ın Almanya ziyareti her açıdan çok önemliydi. Bir yanda Erdoğan’ın, ‘Köşk adaylığı yolunda ilk mitingi’ değerlendirmeleri, diğer yanda Alman kamuoyunda başlatılan karalama kampanyası ve Okmeydanı’nda körüklenmeye çalışılan ‘Alevi-Sünni’ çatışması.

YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu tablo karşısında Başbakan Erdoğan’a yakın isimler bile ‘Acaba Almanya’ya gitmesek mi?’ şeklinde telkinlerde bulundu. Ancak Başbakan kararlı bir tavır sergileyerek Almanya ziyaretini gerçekleştirdi. Biz de kendisiyle aynı uçaktaydık.
Başbakanlık uçağı Almanya’da askeri havaalanına indi. İndiğimiz andan Köln’den ayrıldığımız ana kadar inanılmaz bir güvenlik önlemiyle karşılaştık. Tam anlamıyla kuş uçurtulmuyordu! Her kavşakta, her üst geçitte güvenlik görevlisi vardı. Başbakanlık konvoyunun geçtiği bütün yollar kapatılmıştı.
Böyle bir ortamda Başbakan Erdoğan, Lanxess Arena’da 20 bin kişiden fazla bir kalabalığa seslendi. Dışarıda da 10 bine yakın gurbetçi vardı. Konuşma, Almanya’daki kara propagandaya rağmen, çok olumlu mesajlar içeriyordu.

İLK TURDA SEÇİLİR

Sadece o da değil!
Başbakan, 10 Ağustos’ta yapılacak ve ilk kez halkın tercihinin yaşanacağı cumhurbaşkanlığı seçimlerinin milat olduğunun altını çizdi. Yurt dışında yaşayan Türkler’in seçimlere katılımının çok önemli olduğunu vurguladı. Hatta uçakta yaptığı açıklamada, yurt dışındaki sivil toplum örgütlerinin kendisiyle görüşmek istediği yolunda talepleri olduğunu açıkladı.
Başbakan, bu hafta içinde gerek Türkiye’deki gerekse yurtdışındaki bu örgütlerle de istişarelerde bulunacak.
Ve Haziran ayı ortasında
AK Parti’nin cumhurbaşkanı
adayı açıklanacak.
Benim Almanya mitingi de dahil olmak üzere, edindiğim izlenim Başbakan Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı adayı olacağı yönünde.
Erdoğan aday olur ve ilk turda seçilir.
Şimdiden hayırlı olsun!

Başbakan YÖK’ten adım bekliyor

Başbakan Erdoğan’la Almanya dönüşü uçakta yaptığımız sohbette ‘paralel yapı’nın dershane ve okullarındaki öğrencilerin durumunu da konuştuk. 30 Mart seçimleri öncesi vatandaşlara ‘Çocuklarınızı bunların okulundan alın, devlet olarak her türlü kolaylığı sağlayacağız’ açıklamalarını kendisine hatırlattım.
Erdoğan, yurtlarda bu konuyla ilgili çalışmaların başlatıldığını açıkladı. İlk, orta ve lise düzeyinde ‘paralel yapı’nın eğitim kurumlarından ayrılacak çocuklarla ilgili de devletin bütün imkanlarının kullandırılacağını söyledi.
Ancak, üniversite düzeyinde yapılacaklar konusunda yetkili olan Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK). YÖK’ün yatay geçiş kolaylığı sağlaması için harekete geçmesi şart. Başbakan, 30 Mart seçimleri öncesi mitinglerde YÖK’e mesaj gönderdiğinin altını da çizdi.

<p>Akşam  Gazetesi Spor Yazarı Şafak Gözen, transfer pazarında yaşanan son gelişmeleri Orçun Özateş

TRANSFER AKŞAMI'NDA BU HAFTA

Esrarengiz Höyük! Türkiye'de başka örneği yok

Fenomen baba-oğul yine herkesi şaşırttı! Eski atarinin içinden bakın ne çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Haziran 2022)