• $ 8,3465
  • € 9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Er meydanına 'İnce' gelir!

Bilen bilir, duayen siyasetçi Osman Bölükbaşı vardı... Hitabı güçlü olduğu için mitingleri dolardı da, sandıktan istediğini bir türlü alamazdı. Hatta “Sizin harmanınız büyük de, taneniz çıkmıyor” diyerek vatandaşlara sitem etmişliği bile vardı...

Rahmetli Bölükbaşı’nı anmamın nedeni, CHP’nin günler süren çaresizliğin sonunda Muharrem İnce isminde karar kılması oldu.

“Ekonomiden anlayacak, kavgacı olmayacak, sağdan da oy alabilecek” bir isim derken, tek özelliği Kılıçdaroğlu’ndan daha coşkulu hitap etmek olan İnce, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı oluverdi.

Ramazan’da bira içip, mütedeyyin insanları rencide etmişti, CHP kongresinde “Kürtlerin hepsi mi yalancı, aralarında doğru söyleyen çıkmaz mı?” diyerek Kürt kökenli vatandaşlarımızı hedef almıştı, Yalova’da bir esnafı dövmüştü gibi sığ tartışmalara gerek duymadan şu birkaç günlük performansını gözlemlemek bile İnce hakkında önemli bir fikir elde etmemizi sağladı.

Bir kere kendisi “Gel buraya Muharrem” takdimiyle maça deplasmandaki takım ezikliğiyle başladı...

Sonra kürsüde, “İftiranın da daniskasını atarım” diyerek vizyonuyla ilgili çok önemli bir ipucu verdi.

İngiliz BBC’de yayımlanan mülakatında, “40 yıldır Kürtlerle savaş halindeyiz, Kürtlerle barışacağız” ifadelerini kullanarak, terörle mücadeleye bakış açısının PKK çizgisinde olduğunu ifşa etti.

İlk mitinginden sonra, “Gelip kapınızda miting yaparım” diye basını tehdit ederken, “7 Haziran sonrası AKŞAM’a el koyacağız” vaadinde bulunan Gürsel Tekingillerin kulaklarını çınlattı.

“Daha durun Apo’nun heykelini dikeceğiz” diye mitinglerde meydan okuyan, halkı sokağa çağırarak onlarca kişinin ölümüne neden olan Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmek için gün sayarken, her fırsatta istismar için kullandığı Atatürk’ü/Anıtkabir’i ziyaret etmeyi aklına getirmedi.

Bir ergen havasında attığı tweetleri de cabası...

Dolayısıyla aslında CHP’nin vizyonu düşünüldüğünde pek de şaşılmayacak bir isim oldu Muharrem İnce...

Eminim CHP’nin Genel Başkanlığı seçimi olsaydı İnce’nin bu haliyle bir şansı vardı ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı derseniz...

Ona da 24 Haziran’da millet karar verecek!

İzmir'de deprem sonrası bir binanın yıkılma anları cep telefonu kamerasında

İzmir'de deprem sonrası bir binanın yıkılma anları cep telefonu kamerasında

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Sisam Adası'nda hasara yol açtı

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Sisam Adası'nda hasara yol açtı

İzmir'deki depremin merkez üssü Seferihisar havadan görüntü

İzmir'deki depremin merkez üssü Seferihisar havadan görüntülendi

Binanın yan yatmaması için 3 vinçle destek verildi

Binanın yan yatmaması için 3 vinçle destek verildi