• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
29 Eylül 2017 Cuma

Enis Berberoğlu kimi gammazlayacak!

Bakmayın şimdi batı merkezlerinde ‘büyük gazeteci’ madalyaları takıldığına, ödüllere boğulup, sokaklara grafitiler yapıldığına... Hizmetlerinin karşılığıdır hepsi! Evet Can Dündar’dan bahsediyorum...

Uğur Mumcular’ın, İlhan Selçuklar’ın Cumhuriyet’ine kurulduktan sonra bir asırlık gazeteyi FETÖ’ye teslim eden, onlara ve sahiplerine hizmet için manşetler atan Can Dündar’dan bahsediyorum!

Dahası, MİT TIR’ları ihanetinde suçüstü yakalanınca tutuklu bulunduğu cezaevinde kitap yazıp, “Görüntüleri bana solcu bir milletvekili getirdi” diyerek kendisine ‘güvenenleri’ gammazlayan, sonra da tahliye olur olmaz kapağı yurtdışına atan Can Dündardan bahsediyorum!

O batı merkezlerinde ‘demokrasi kahramanlığı’ oynarken, suç ortağı olan bir başka gazeteci Enis Berberoğlu ihanetinin bedelini ödüyor!

Öğreniyoruz ki, Berberoğlu da tıpkı Can gibi cezaevinde bir kitap yazmaya başlamış. Bunu duyunca aklıma işte Can’ın o meşhur kitabı geldi! Daha önce ‘Ya beni çıkartın, ya da herşeyi anlatırım’ diyerek CHP yönetimini tehdit ettiği ortaya çıkan Berberoğlu’nun neler yazacağını şimdiden merak ediyorum. İster misiniz o da Can gibi, “Bana o görüntüleri partimdeki şu isim verdi, şu ismin talimatıyla da Cumhuriyet’e gittim” desin!

Bunun cevabını ancak kitap elimize geçince öğreneceğiz, bakalım o gün neler olacak!

İstanbul polisi aman vermiyor

Türkiye’nin emperyalist projelere karşı aldığı kararlı tutum ve bölgesel ittifaklara yönelik attığı adımların ardından direnci kırmaya yönelik yeni bir saldırı dalgası yaratılmak isteniyor! Bu benim değil istihbarat birimlerinin tespiti.

Özellikle İstanbul Emniyeti’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği DEAŞ operasyonu oldukça kritik öneme sahipti. Doğrudan DEAŞ lideri Bağdadi’ye bağlı ölüm timi, amansız bir takiple çökertildi. 3 kişilik ekip, Sultanahmet, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi gibi turistlerin yoğun olduğu yerleri ya da turist otobüslerini hedef almayı planlıyordu.

Böylesi bir zamanda Türkiye’nin gözbebeğinde patlayacak bombaların anlamı ortada... Tartışmalardan, kısır çekişmelerden, gruplaşmalardan kendini soyutlayıp, sadece işine yoğunlaşan İstanbul Emniyeti son olayda olduğu gibi halkın can ve mal güvenliğine yönelik büyük işlere imza atıyor. Tabii bunda FETÖ’cü ihanet şebekesinin teşkilattan kazınmasının da
büyük rolü var!

<p>Canlı yayında giderek hararetlenen tartışma, tokat ve yumruklarla son buldu.</p><p>Tofilat'a masa

Moldova'da canlı yayında eski diplomatlar yumruklaştı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?