• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
31 Aralık 2014 Çarşamba

En büyük Yüce Divan millettir!

17 ve 25 Aralık 2013 tarihleri Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin darbe girişimleridir. Aradan geçen 1 yılı aşkın sürede yaşananlar, ortayla çıkan rezillikler bunun en büyük kanıtıdır. Bu devletin içinde ‘paralel bir devlet’ kurma hedefi su götürmez bir gerçektir.

Bu nedenle bu gerçeği ‘yolsuzluk’, ‘yüce divan’ algısıyla ortadan kaldırmaya çalışmak da kabul edilemez. 25 Aralık operasyonunun ardından, ‘paralel örgüt’ün yargıdaki uzantıları adliye önünde ellerinde bildirilerle bu yolsuzluk iddialarını ortaya attıklarında, bu ülkenin savcı ve hakimleri harekete geçmiş ve iddiaları araştırmıştır. Sonuç olarak, yolsuzluk iddialarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmiştir. Bütün bunlara rağmen ‘yüce divan’ algısına yenik düşmek büyük bir hatadır.
Bunların hepsini bir kenara koyalım!

DARBE GİRİŞİMİ KANITLANDI

Ortada 2 tane iddia var.
Birincisi 17 Aralık’ın bir ‘yolsuzluk operasyonu’ olduğu. İkincisi ise ‘darbe girişimi’ olduğu. Ve bu iki iddia ortaya atıldıktan sonra üzerinden 2 seçim geçti. Gerek 30 Mart gerekse 10 Ağustos seçimleri bu 2 iddia üzerine inşa edildi. Siyasiler miting meydanlarında millete bunları anlattı. Her 2 seçim de, 17 ve 25 Aralık’ın bir darbe girişimi olduğunu kanıtladı. En büyük mahkeme, yani millet, 17 Aralık’ın yolsuzluk operasyonu değil, ‘darbe girişimi’ olduğunu tescilledi.
10 Ağustos’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin anlamı diğerlerinden çok daha etkili. Bütün bu iddialar ortada dolaşırken, millet, ilk defa kendi oylarıyla cumhurbaşkanını seçti. Millet, bütün iddiaların göbeğindeki Recep Tayyip Erdoğan’a, “Senin yolsuzlukla işin olmaz, bütün bu illegal girişimler seni yok etmeye yönelik girişimlerdir, ancak biz buna izin vermeyiz” diye haykırdı ve Köşk’e Erdoğan’ı gönderdi.
Sonuç olarak, bütün bu yolsuzluk iddiaları en büyük mahkemede yargılandı ve aklandı. Bundan ötesi yok!

<p>Peki, koronavirüste son durum ne? Aşılarla ilgili yapılan araştırmalar  bize ne söylüyor? Sürü ba

Aşı araştırmaları bize ne söylüyor?

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı