• $32,5895
  • €34,8471
  • 2507.41
  • 9693.46
27 Nisan 2014 Pazar

‘Dönemin Başbakanı Erdoğan’

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın muhalefet boşluğundan yararlanarak yaptığı siyasi çıkış, çok ciddi bilgilerin gölgede kalmasına neden oldu. Kılıç’ın konuşmasını yaptığı anda İçişleri Bakanı Efkan Ala, 360 televizyonunda çok önemli açıklamalarda bulunuyordu. Hem de ne açıklamalar!

Belki de 17 Aralık’tan bu yana ortaya konulan en somut bilgileri veriyordu. ‘Paralel yapı’nın bütün planını deşifre ediyordu. Ne mi dedi İçişleri Bakanı Ala? Gelin o açıklamaları bir kez daha hatırlayalım. “Burada ilk defa söylüyorum. İşi o kadar ileri götürmüşler. Bazı belgelerde darbeyi yapmışlar, fezlekeyi yazmışlar ve hatta o belgelere ‘dönemin başbakanı’ ibaresini koymuşlar… Demek ki darbe yapıp amaçlarına ulaşacaklarını düşünmüşler…”

DARBENİN DE BELGESİ VAR

Efkan Ala’nın bu açıklamaları ‘paralel yapı’ ve unsurlarının nasıl bir hazırlık içinde olduklarını çok açık şekilde ortaya koyuyor. Bakan “Bunun belgesi var” diyor. Buradan, kimine göre konuşması ‘hukuk manifestosu’ olan Haşim Kılıç’a ve o konuşurken gülüp alkışlayan yargı mensuplarına sesleniyorum! ‘Paralel yapı’ ile ilgili bilgi, belge varsa açıklansın diyorsunuz ya, alın size belge! Plana göre; Başbakan Erdoğan’ı görevden almışlar, yargılamaya başlamışlar ve “dönemin başbakanı” ibaresini bile kullanmışlar.

HAŞİM KILIÇ VE İLGİNÇ İLİŞKİLER

“Yargıda paralel yapı olduğunu iddia etmek vicdan yolsuzluğudur” diyerek 17 Aralık’tan bu yana yaşananları elinin tersiyle bir kenara iten, Twitter kararında cevval kesilip, sivil darbe karşısında sesi çıkmayan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, ilk tebriğini Bolu’ya atanan savcı Zekeriya Öz’den aldı.

17 ARALIK’IN BAŞROLÜNDE

Öz, Kılıç’ın konuşmasının ardından sosyal medyada “Yargısı bağımsız olmayan ülkelerde demokratikleşmeden söz edilemez. AYM Başkanı Sayın Haşim Kılıç’ı isabetli tespitleri için tebrik ederim” diyerek selam gönderdi. Öz’ün, 17 Aralık’ta başlayan sürecin baş aktörlerinden biri olduğunu unutmayalım ve dünkü gazetelere bakalım! Pensilvanya destekli gazetelerin tamamı Kılıç’a methiyeler düzdü. Kılıç’a verilen bu destekleri okurken, karşıma çok daha ilginç bir açıklama çıktı.

CEMAATİN KESKİN KILIÇ’I

25 Mart 2014’te Fethullah Gülen’e en yakın isimlerden Halit Esendir’le yapılan röportajdaki sözler, bugün yaşananların habercisi gibi: “Sanıyorum devlet aklı Türkiye’de Çankaya’da adaleti sağlayacak düzgün bir adam istiyor. Herkese hakperest davranacak bir adam istiyorlar. O da Haşim Kılıç gibi görünüyor. Yani devlet aklı Çankaya’da bir AK Partili yerine böyle bir adamı görmek istiyor... Bütün yargı camiası Haşim Kılıç’a destek verecek. Cemaat de destek verecek. CHP destek verecek. MHP de destek verecek. Yüzde 90 Haşim Kılıç, Çankaya’ya çıkacaktır. O yasaları iptal etmezse, bunu yapmazsa Meral Akşener olacak gibi görünüyor.”

<p>Avrupa'dan birçok ülkede, sanatçılar düzeyinde boykot süreci  devam ediyor.</span><br></p><p>İrla

Eurovision'da İsrail protestoları devam ediyor!

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!