• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
10 Aralık 2015 Perşembe

Demirtaş-Yüksekdağ kabaresi

Müthiş ikili yine çıktı meydana! Biri bir tarafta diğeri öbür tarafta komiklik yapmaya başladılar. HDP’nin eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’dan bahsediyorum.

Yüksekdağ, DAEŞ’ten hiçbir farkı olmayan PKK terör örgütünün Diyarbakır’daki Fatihpaşa Camii’ini yakması üzerine, alelacele camiyi devlet helikopterlerinin havadan vurduğu iddiasını uydurdu. Bu safsatanın üzerinde çok durmuyorum, çünkü görüntüler Yüksekdağ’ın gülünç açıklamasını çürüttü.

Diğer eşbaşkan Demirtaş’ın, bölgedeki hendekler açıklaması üzerine birkaç laf etmek lazım, diye düşünüyorum. Demirtaş, ‘Hendeklere birlikte gidelim’ çağrısı yaparak, seslerine kulak verilmezse hendek kazmaya devam edileceği tehdidinde bulunuyor.

Demirtaş’ın ‘birlikte gidelim’ çağrısı özellikle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik. Doğaldır, çünkü hendek kazan teröristlere ‘arkadaşlar’ diye seslenirsen, böyle bir çağrıya maruz kalırsın.

Eşbaşkana önerim şudur; o hendekleri PKK militanları ile birlikte size ait belediyelerin araçlarıyla birlikte açtınız. Bu nedenle Yüksekdağ’ı da yanına alıp, bölgeye gidip o kazdığınız hendekleri kapamalısın. Yanına başka kimi alırsın bilmem ama öyle ‘hendeklere birlikte gidelim’ çağrıları artık tutmuyor.

İki eşbaşkanın oynadığı kabare, bu milletin canına tak etmeye başladı. Dini hassasiyetleri su götürmez bir gerçek olan bölge halkının kutsallarına saldırarak, yakıp yıkarak yürüttüğünüz politika nedeniyle o hendekler bile size dar gelmeye başlayacak.

ATV'NİN ŞOVUNU SİNDİREMEDİLER

Yayıncılık tarihindeki en şaşaalı şovuna imza attı atv. Kamuoyunun yakından tanıdığı şarkıcı Deniz Seki’yi, ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde oynattı. Bir medya mensubu olarak kıskanarak ve imrenerek takip ettim bu şovu. Çünkü, neresinden bakarsanız bakın bu bir yayıncılık başarısıdır.

Ancak, bunu sindiremeyenler de oldu. Sindirim zorluğu çekenlerin başında yine Doğan Grubu geldi. Hürriyet gazetesinin sürmanşetinde, bu şovu baltalamak amacıyla yayınlar yapıldı.

Vay, ‘nasıl böyle bir yayına izin verilir?’, vay, ‘bir tutuklunun dizide oynaması doğru mudur?’ şeklinde karalama kampanyasına başladılar.

Yıllar yılı ülkenin siyasi hayatından kültürüne, spor dünyasından ekonomik hayatına kadar istediği gibi at oynatan Doğan

Grubu, gücün elinden gittiğini hissettikçe saldırganlığa başlıyor.
Böyle bir şovu, takdir etmek yerine karalamaya çalışmak başka türlü açıklanamaz.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı