• $13,4584
  • €15,3333
  • 770.654
  • 1857.4
11 Eylül 2015 Cuma

Demirtaş’ın cinnet hali!

Önce Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret “İç savaş Cizre’den başlayacak” buyurdu, sonra PKK’lı terörist kendi televizyonlarından hıçkıra hıçkıra ağlayarak, “Cizre elimizden kayıyor, çok zor durumdayız” çağrısında bulundu. Bu duruma çok içlenen, 80 milletvekiline sahip, yüzde 13 oy almış, kendisini ‘çatışmasızlığın garantörü’ olarak parlatan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş hemen harekete geçti. Aldı yanına kurmaylarını ve bakanlarını, Cizre yollarına düştü.

Cizre’ye gitmeden önce de, Diyarbakır’da öyle laflar etti ki, sormayın gitsin!
“Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu iç savaş çıkarma kararı aldı. 2 gündür ortaya çıkan şey, teröre tepki falan değil. AKP kararıyla Davutoğlu-Erdoğan ikilisi, dağlarda çıkardıkları savaşı ve bir yönüyle şehirlere gönderdikleri cenazeleri oya dönüştüremediklerini görünce iç savaş çıkarma kararı aldılar. 2 gündür onun provası yapılıyor. Kendine Türk milliyetçisi diyenler de bunlara tetikçilik yapıyor.”
Bu durum sağlıklı bir ruh halini yansıtmıyor. Bu tam bir cinnet hali! ‘İç savaş’ çığırtkanlığı yapan senin belediye başkanın. ‘Cizre düşüyor’ diye hüngür hüngür ağlayan senin teröristin. Bu çağrılar üzerine 2 gündür Cizre kapılarına dayanan sen ve kurmayların.
Hepiniz oradasınız, görmüyor musun?

Yeter artık Kılıçdaroğlu!

Provokatif yayını yapan Hürriyet gazetesi bile hatasını kabul ediyor, yaptıklarının gazetecilikle ilgisi olmadığını itiraf ediyor. Ancak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ikna olmuyor.
Hürriyet’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediğini iddia ettiği ‘400 milletvekili verseydiniz Dağlıca olmazdı’ skandalından bahsediyorum. Günlerce tartışıldı bu skandal. Hürriyet, yapılanın yanlış olduğunu, her ne kadar buradaki samimiyete inanmasam da, sütunlarına taşıdı.
Buna rağmen Kılıçdaroğlu’nu tatmin etmek mümkün olmadı. CHP liderinin son bombasına bakın; “Eğer terörü bitireceksen ben sana vereceğim o 400 vekili.”
Adama demezler mi, ’Bu kadar maharetliysen sen al 400 vekili, terörü bitir’ diye.

Nerede yaşıyorsun Tarkan?

Skandal yayınları nedeniyle yapılan protestolara ve kendini bilmez birkaç kişinin taş atması sonucu camlarının kırılmasına feveran eden Hürriyet gazetesi, ‘bu büyük saldırının!’ acısını çıkarmaya çalışıyor. Kim var, kim yok, ‘kınama’ çağrısı yapıyor.
Sağolsunlar, bazı arkadaşlar da bu kampanyaya katılmaktan geri durmuyor. Bakın, son örnek Tarkan:
“Hürriyet gazetesine yapılan saldırılar beni son derece üzdü. Basın kuruluşlarının fikir özgürlüğüne saygı duyulmayan ve bu özgürlüğün şiddetle engellenmeye çalışıldığı bir ülkede, bırakın demokrasiyi demokrasi hayalinden söz etmek bile mümkün değildir… Zira insan olarak fikir özgürlüğümüz en doğal hakkımızdır.”
Sanatçıların böyle konulara duyarlılık göstermesi oldukça önemli. Ancak, Tarkan’a sormak istiyorum, bu protesto gösterilerine neyin neden olduğunu biliyor mu? Ayrıca bir de hatırlatma yapmak istiyorum; bizim grubumuza, 200 kişinin yemek yediği yemekhanemizin hemen önüne bomba konuldu. Patlasaydı, Suruç’taki katliamdan daha büyük bir acıyla karşı karşıya kalacaktık.
“O zaman neredeydin Tarkan” diye sormazlar mı insana?

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı