• $9,4366
  • €10,9577
  • 546.228
  • 1508.66
23 Ağustos 2014 Cumartesi

Davutoğlu’nu gizlice dinleyenler

Tarih: 13 Mart 2014

Yer: Dışişleri Bakanlığı
17 ve 25 Aralık sivil darbe girişimlerinin deşifre olduğu, 30 Mart yerel seçimleri öncesi Başbakan Erdoğan ve hükümetinin hedef alındığı günler. Türkiye’yi dinleme merkezi haline getiren ‘paralel örgüt’ün ihanetlerinin bir bir ortaya saçıldığı karanlık günler.
İşte o günlerde, 13 Mart 2014 tarihinde Dışişleri Bakanlığı’nda, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun katıldığı çok gizli ‘Suriye zirvesi’ yapılıyor. Bu çok gizli toplantıda konuşulanlar birkaç gün sonra internet üzerinden servis ediliyor. Servis edilmeden önce ise ülkenin anamuhalefet lideri televizyon ekranlarında toplantıda konuşulanlarla ilgili imalı açıklamalarda bulunuyor.
Skandal üzerine başlatılan soruşturma kapsamında çok ilginç bilgilere ulaşıldı.
Gelin onları da hatırlayalım!
Yüzyılın casusluk faaliyeti olarak değerlendirilen olayda, dinlemenin nasıl yapıldığı ortaya çıkarken, dinlemeyi yapan kişi de tespit edildi. MİT tarafından yapılan soruşturmanın sonunda dinlemenin Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun makam odasında, oturma grubunun yanında bulunan masa telefonuna koyulan böcek ile yapıldığı tespit edildi. Bakanlıkta yapılan toplantının programa alınmasının ardından böceğin telefona yerleştirildiği ve toplantının hemen ardından yerinden alındığı tespit edildi. Böceği koyan casusun ise alt düzey bir Dışişleri personeli olduğu öğrenildi. Bakanlıkta çalışan kişinin alt düzey personel olduğu, paralel örgüt tarafından yönlendirildiği öğrenildi. Savcılık, ‘Bu görüşme, diğer yasadışı dinlemelerle aynı merkezden dinlenip kamuoyuna yansıtılmış’ sonucuna varmış, Gölbaşı Başsavcılığı da soruşturma dosyasını, ‘paralel dinlemeler’ soruşturmasıyla birleştirilmesi için Ankara Başsavcılığı’na göndermişti.
Evet, o günlerden bugünlere geldik!
Tarih:21 Ağustos 2014.
Yer: AK Parti Genel Merkezi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin millet tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin 26. Başbakanı olarak Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun ismini açıkladı.
Ve açıklamayı yaparken en önemli vurgusu ‘paralel örgütle mücadeledeki azim ve kararlılık’tı. Yani sayın Davutoğlu’nun bu konuda çok iyi bir sınav verdiğinin altını çizdi. Bir anlamda Davutoğlu, kişisel kariyeri, bilimadamlığı kimliği, politik deneyimi, parti içindeki konumunun yanısıra ‘paralel örgüt’ün önündeki dik duruşu nedeniyle Başbakan olarak seçildi.
Belki de Davutoğlu’nu gizlice dinleyenler, yeni başbakanın kim olacağının karar verilmesinde istemeden etkili oldu.
‘Paralel örgüt’ün en önemli hedeflerinden biri olan Davutoğlu, bundan sonra da bu örgütle mücadelede kararlılıkla yoluna devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü, seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği mesaj da bu yöndedir.
Davutoğlu ismi Türkiye Cumhuriyeti’ne hayırlı uğurlu olsun.

<p>Evi alev alev yandı. Tabloları küle döndü. O, gözyaşları içinde basın açıklaması yaptı.</p><p>Ola

Çevreci ressamın evi yandı

WhatsApp 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda desteklenmeyecek

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi

Hayvancılıktan sağladıkları gelirle 35 ülke gezdiler