• $16,6961
  • €17,4696
  • 967.13
  • 2405.36
20 Ağustos 2016 Cumartesi

Darbenin hazırlığı hendeklerle başladı

Tablo giderek netleşmeye başladı. 15 Temmuz işgal girişiminin başarısız olmasının hemen ardından PKK terör örgütünün harekete geçmesi PKK-FETÖ işbirliğini tartışmasız hale getirdi.

Aslına bakarsanız her şey 7 Haziran seçimlerinin ardından başladı. AK Parti’nin tek başına iktidar olma şansını yitirdiği bu seçimlerin ardından yüreklenen Pensilvanya’daki teröristbaşı liderliğindeki ihanet çetesi ve PKK terör örgütü düğmeye bastı. PKK’nın, 7 Haziran seçimlerinin ardından, ‘çözüm süreci’ devam ederken nedensiz bir şekilde temmuz ayında tekrar eylemlere başlaması da PKK-FETÖ ortak aklının bir ürünüydü.

Yapılan plana göre; PKK terör örgütü, FETÖ militanlarının desteğiyle şehirlere inerek başta hendek kazma olmak üzere eylemlere başlayacak, birkaç ilçeyi ele geçirecek ve kaos ortamı oluşturulacaktı. Bu arada FETÖ, PKK’nın ele geçirdiği ilçelerde özerlik ilan etmesini kabul etti.

Artık aşılması gereken tek hedef Cumhurbaşkanı Erdoğan’dı. Erdoğan, 7 Haziran seçimleri sonrası birkaç hamleyle oyunu bozmaya başladı. Ve 1 Kasım seçimleri yapıldı. AK Parti yine büyük bir üstünlükle iktidarı ele geçirdi.

PKK-FETÖ ortaklığı, Erdoğan’ın kurduğu bu oyunu bozmak için bir hamle daha yaptı. Bunun için de büyük görev FETÖ militanlarına verildi.

Aslında işgal girişimi için ilk tarih mayıs ayı olarak seçildi. Yani, 15 Temmuz gecesi bu millete yaşattıklarını mayıs ayında yapacaklardı. Ancak, planları düşündükleri gibi işlemedi. Bölgede PKK terör örgütü ile, ruhunu Pensilvanya’ya satmamış güvenlik güçleriyle birlikte, büyük bir mücadele başlatıldı. Hendek kazarak darbeye destek ve 'meşruiyet kazandırma' hazırlığı yapan PKK’ya darbe üstüne darbe indirildi. İlçeleri ele geçirmesi önlendi.

Böylece mayıs olarak tasarlanan işgal girişimi eylül ayına ertelendi. Hedef bu kez Yüksek Askeri Şura toplantısıydı. Ancak, YAŞ’ta kendi militanlarının safdışı bırakılacağı bilgisini alan FETÖ herekete geçti ve işgal girişimini öne aldı.

Bakın! FETÖ işgal hazırlığı yaparken, PKK terör örgütünün bütün eylemleri bıçak gibi kesildi. 15 Temmuz'dan 1 hafta öncesi ve sonrası bunun en büyük kanıtıdır. Bugün geldiğimiz noktada ise; 15 temmuz'da yaşanan başarısızlık sonrası ihanet nöbetini PKK devraldı. Neredeyse 1 ay boyunca pusuda bekleyen terör örgütü tekrar harekete geçti.

Aldığım istihbari bilgilere göre PKK; bölgedeki militan sayısını 1000 kadar artırdı. Çok daha büyük ses getirecek eylemler için hazırlık yapıyor. Bu bilgiyi alan devletin ilgili kurumları, yaptıkları nokta operasyonlarla çok büyük eylemleri şu ana kadar önlemeyi başardı.

Mücadelenin aynı ciddiyetle sürdürülmesi gerekiyor, tehlike geçmiş değil!

Üst aklın, yeri geldiğinde FETÖ’yü olmazsa PKK terör örgütünü kullanmakta kararlı olduğu çok net ortada.

<p>Akşam  Gazetesi Spor Yazarı Şafak Gözen, transfer pazarında yaşanan son gelişmeleri Orçun Özateş

TRANSFER AKŞAMI'NDA BU HAFTA

Esrarengiz Höyük! Türkiye'de başka örneği yok

Fenomen baba-oğul yine herkesi şaşırttı! Eski atarinin içinden bakın ne çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Haziran 2022)