• $9,4324
  • €10,9673
  • 547.114
  • 1510.23
1 Eylül 2017 Cuma

Daha ne kanıt olsun!

FETÖ'yle mücadele konusunda süreç uzadıkça, bu hain örgüt ve işbirlikçileri algı operasyonları konusunda rahat bir hareket alanı buluyor. Bu sistematik faaliyet, mücadelede milletin yanında saf tutmuş yayın organlarının köşelerinde bile etkisini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Star yazarı Ahmet Taşgetiren, "Lekelenmeme hakkı önemseniyorsa..." başlıklı bir yazı kaleme aldı. Bir bölümünde şöyle diyor Taşgetiren; "Bir Allah'ın kulu 15 Temmuz'da Şırnak Tümen Komutanı olan Tümg. Abdullah Baysar'ın dosyasına baksın. Kendisinin haberi olmadan darbeciler tarafından sıkıyönetim komutanı olması örgörülmüş... Tutuklusun, tutuklusun, tutuklusun... 13 aydır."

Açıkçası bilgi sahibi olmadan, belge okumadan, iddianamelere göz atmadan yapılan belki de 'iyi niyetli' bu tarz yorumlar FETÖ'yle mücadeleye zarar verir, bu alçakların istediği ortamın yaratılmasına hizmet eder! Örnek verdiği için yazımı Baysar'la ilgili kanıtları sıralayarak bitirmek istiyorum, bakalım Taşgetiren yine "Bİr Allah'ın kulu"nu arayacak mı?

- O gece darbe karşıtı tüm komutanlar önce Şırnak Valiliği'ni aradı, Baysar'a ise vali saatler sonra ulaşabildi.

- Ankara'ya hareket eden konvoyun durdurulması için İl Emniyet Müdürü Celal Sel tarafından kendisine direktif verilmesine rağmen, bunu yerine getirmedi. 'Can güvenliğini' bahane etti.

- Konvoydaki askerlerin ifade işlemleri için savcının TOKİ lojmanlarına davetini, "karargaha gelmelisiniz" diyerek geri çevirdi.

- Şırnak Asayiş Kolordu Komutanı İsmail Hakkı Temel, Baysar'a o gece Hakkari yönünde gelen helikopterin vurulması talimatını verdi. Baysar ise, "Gelenlere bir bakalım" diyerek itiraz etti.

- Valiye ele geçirilen konvoydaki askerleri getirecek kadar personeli olmadığını söyledi. Emniyet'in yardım için gönderdiği TEM Şube Müdürü Hacı Dinçer'i bir binbaşı aracılığıyla darp ettirdi, önce darbeci Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'ı teslim etmesi istenmesine rağmen bunu en son yaptı.

- Hem Yurtta Sulh Konseyi’nin sözde karargah sorumluları listesinde hem de 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı olarak 'sıkıyönetim komutanları' listesinde ismi vardı.

- Ayrıca Baysar’ın üzerinden 4 adet 1 dolar çıktığı da tutanaklara yansıyanlar arasında.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Geçen hafta ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın çevrim içi olar

Facebook ismini değiştiriyor mu? | TeknoZone #6

Dev timsah ve köpek balığı karşı karşıya gelirse...

Tam 4 bin 250 yıllık! Anadolu'dan kaçırıldı, Londra'dan Türkiye'ye iade edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a geldi