• $18,0872
  • €18,2601
  • 1018.71
  • 3020.01
2 Şubat 2015 Pazartesi

Cumhuriyet’te paralel operasyon

Son dönemde ilginç ittifaklara imza atan Cumhuriyet Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer görevden alındı. Resmi açıklama; “Uyumsuzluk ve anlaşmazlıkların sürdürülemez bir iş ilişkisi noktasına gelmesi” şeklinde oldu.

Kulislerde konuşulanlar ise çok daha farklı.
Hatırlarsınız! Fransa’daki saldırıda çok sayıda çalışanını kaybeden Charlie Hebdo dergisi, bu saldırının hemen ardından çıkardığı sayısında, daha önce olduğu gibi Hz. Peygamberimizin karikatürlerini yayınlayarak büyük bir saygısızlığa imza atmıştı. Çakırözer yönetimindeki Cumhuriyet Gazetesi de bu derginin bazı sayfalarına yer vermişti. Hatta bazı yazarları köşelerinde karikatürleri yayınlamış ve bu sert tepkiye neden olmuştu.
Cumhuriyet Gazetesi’nde genel yayın yönetmenliği koltuğundaki değişiklikte bu durumun da etkili olduğu konuşuluyor.
Ancak, işin hiç konuşulmayan başka bir yanı daha var. Onu da gelin biz gündeme taşıyalım:
Önce, gazetenin ağır toplarından Can Dündar ile 17 Aralık darbe operasyonunun mimarlarından dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç’ın bir otelde görüşme yaparken fotoğrafları ortaya çıktı.

DÜNDAR PLANI

Sonra, 17-25 Aralık darbe operasyonlarının savcısı Celal Kara ile Can Dündar’ın yaptığı röportaj yayımladı. Kamuoyunda çok ses getiren bu röportajdan Utku Çakırözer’in rahatsız olduğu konuşulanlar arasında.
Yine 17-25 Aralık operasyonlarının en büyük destekçilerinden olan ve Can Dündar’a yakınlıkları ile bilinen bazı isimlerin Cumhuriyet Gazetesi’ne geleceği haberleri de Çakırözer’i rahatsız etti.
Bu arada, Dündar ile aynı karede yer alan dönemin Organize Suçlarla Şube Müdürü Ardıç, Savcı Celal Kara’ya yakın polis müdürlerindendi. Bugüne kadar hiçbir röportaj talebini kabul etmeyen Kara’nın, Dündar’a konuşmasında, Ardıç’ın bir etkisinin olup olmadığı da cevaplanması gereken bir başka soru olarak karşımıza çıkıyor.
Sözün özü şu; kendisine yakın yerler arayan ‘paralel örgüt’, Cumhuriyet Gazetesi’nin içerisine Can Dündar ile birlikte hakim olmaya başladı. Yeni plan ise Dündar’ı Genel Yayın Yönetmeni yapmak. Plan tutar Dündar yayın yönetmeni olursa her haberi Cumhuriyet’te rahatlıkla kullandırabilecekler.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi